Porsche jest również dobrze znane z tworzenia litanii specjalnych wersji Porsche 911. W zeszłym tygodniu marka zaprezentowała nowy samochód sportowy, nazwany 911 Dakar, przeznaczony do użytku w terenie. Zasadniczo był to podniesiony model 911 z dużymi oponami. W świecie Silverado Trail Bossów, Fordów Raptorów i Ram TRX, 911 Dakar było nieco dopracowaną wersją samochodu stworzonego do skakania po wydmach i ślizgania się po lodzie.

Nie dając się prześcignąć Porsche, Lamborghini zaprezentowało swojego najnowszego konkurenta terenowego: Huracan Sterrato. To supersamochód zaprojektowany specjalnie do jazdy w off-roadzie.

W luźnym tłumaczeniu „sterrato" to włoskie słowo oznaczające „drogę polną", a najnowszy Huracan z pewnością wpisuje się w koncepcję supersamochodu gotowego do pokonywania bezdroży. Sterrato wygląda jak zwykły Huracan, który wpadł do sklepu z częściami terenowymi - ma ogromne koła, relingi dachowe, rozbłyski błotników i gigantyczne światła zamontowane bezpośrednio na masce.

Lamborghini Huracan Sterrato - supersamochód na bezdroża

Lamborghini Huracan Sterrato - supersamochód na bezdrożaLamborghini Huracan Sterrato - supersamochód na bezdroża Fot. Lamborghini

Lamborghini Huracan Sterrato - supersamochód na bezdrożaLamborghini Huracan Sterrato - supersamochód na bezdroża Fot. Lamborghini


Według Lamborghini terenowy Huracan to „pierwszy supersportowy samochód zaprojektowany z myślą o maksymalnej przyjemności z jazdy, nawet z dala od asfaltu na luźnych lub zakurzonych nawierzchniach, reinterpretujący samą koncepcję sportowego charakteru i podkreślający zasady marki: odważny, autentyczny i nieoczekiwany".

Nowe Lamborghini jest z pewnością zaskakujące. Marka ma już przecież SUV-a Urus, który wyśmienicie radzi sobie w warunkach terenowych. Jednak ten samochód wykorzystuje specjalnie zbudowaną platformę, z której korzystają również Audi i Volkswagen. Huracan to coś bardziej szalonego.

Na razie Lamborghini nie ujawniło żadnych informacji o cenach, ilości modeli, jakie powstaną ani dacie premiery Huracan Sterrato. Oczywiście biorąc pod uwagę fakt, że to Lamborghini, nie będzie tanie to można przewidywać, że nie powstanie ich zbyt wiele. Lamborghini obiecuje, że pełna specyfikacja pojazdu zostanie ujawniona 30 listopada w Art Basel w Miami na Florydzie.