Pierwsza część Kilera zadebiutowała na ekranach polskich kin w 1997 roku. Film podbił serca widzów i stał się prawdziwym kasowym hitem, a ludzie stali przed kinami w kolejkach po bilety. Nic więc dziwnego, że po dwóch latach pojawiła się kontynuacja w postaci Kiler–ów 2-óch.

Od kilku lat pojawiały się pogłoski, że może powstać trzecia część Kilera, ale chyba nikt nie brał jej na poważnie. Tymczasem Cezary Pazura ujawnił, że trwają prace nad scenariuszem nowego filmu i rozmyślania nad obsadą.

Jak twierdzi sam Pazura, dla zespołu pracującego nad wskrzeszeniem postaci Jurka Kilera, inspiracją jest wielki powrót po latach, jakiego dokonał Top Gun: Maverick. Można sądzić, że jedyną analogią jest tutaj spory okres od poprzedniej premiery i na tym koniec.

Powstaje Kiler 3

W każdym razie Pazura ma nadzieję, że film będzie interesujący dla współczesnych widzów, dlatego podobno wiele rzeczy trzeba było wymyśleć od nowa. Humor musi być aktualny i śmieszyć współczesnych ludzi, a w tym także tych, którzy nie pamiętają starych Kilerów.

Aktor nie był w stanie określić terminów rozpoczęcia zdjęć ani premiery. Pewne jest natomiast, że Juliusz Machulski nie jest zainteresowany reżyserowaniem kolejnej odsłony Kilera. Nie wiadomo, czy nie porwał go pomysł, czy nie jest zwolennikiem odgrzewania tego typu tematów. W każdym razie nie stanie za kamerą, ale być może będzie zaangażowany w projekt jako doradca.

Najgorsze jest to, że pod wielkim znakiem zapytania staje powrót do filmu Janusza Rewińskiego. Wiadomo, że Kiler bez Siary nie może się udać. Niestety Rewiński już dawno przeszedł na aktorską emeryturę i od 2007 roku nie pojawia się na planach filmowych ani serialowych. Pazura przyznał, że nie ma z nim kontaktu, ale zapewnił, że podjęte zostaną próby namówienia go do współpracy.