Firma Samsung wykonała ogromny skok na rynek gier, ogłaszając kilka zmian związanych z elektroniczną rozrywką, w tym aktualizacje oprogramowania układowego, które dodają aplikacje Game Pass i GeForce Now do telewizorów, które być może już posiadacie. Co to daje? Jeśli użytkownik telewizora ma wykupioną subskrypcję u któregokolwiek z partnerów Samsunga, może oddać się zabawie bez posiadania konsoli do gier lub komputera.

Do końca roku wszystkie telewizory wyprodukowane w 2021 roku i później otrzymają aktualizację. Posunięcie to jest częścią wysiłków Samsunga mających na celu promowanie nowego „Gaming Hub" wprowadzonego w telewizorach z 2022 roku. Nowe oprogramowanie układowe obsługuje kilka opcji przesyłania strumieniowego gier wideo, w tym Xbox Game Pass, Nvidia GeForce Now i Utomik. Dwóch kolejnych partnerów, Blacknut i Antstream, pojawi się w 2023 roku.

Jeszcze więcej telewizorów Samsunga z Xbox Cloud Gaming i GeForce Now

Abonenci będą mogli grać w gry komputerowe ze swoich kanap w salonie, gdy usługa GeForce Now stanie się dostępna w ciągu najbliższych kilku tygodni. Członkowie premium mają dodatkową korzyść w postaci grania w rozdzielczości 4K z szybkością do 60 klatek na sekundę, włączonym RTX, priorytetowym dostępem do serwera i ośmiogodzinnymi sesjami.

Podobnie subskrybenci Xbox Game Pass mogą uruchomić dowolną grę ze swojej biblioteki GP na dowolnym zgodnym telewizorze Samsung bez przenoszenia konsoli. Użytkownicy mogą nawet subskrybować Game Pass bez posiadania konsoli Xbox i nadal uzyskiwać te same korzyści.

Samsung ogłosił również świąteczne pakiety gier na wybrane telewizory. Od dziś do 31 grudnia klienci mogą otrzymać bezpłatny kontroler Xbox i trzymiesięczną subskrypcję Game Pass Ultimate w ramach zakupu wybranych telewizorów Samsung. Kwalifikujące się zakupy obejmują następujące modele:

QN85B

QN90B

QN95B

QN800B

QN850B

QN900B

S95B

Q60B (tylko trzy miesiące subskrypcji Game Pass)

Q80B (tylko trzy miesiące subskrypcji Game Pass)