Jak podaje zwyczajowo doskonale poinformowany serwis Deadline, w głównej roli obsadzono Cailee Spaeny. Jest to młoda aktorka, która nie ma do tej pory na koncie spektakularnych ról, ale ponoć od samego początku oczarowała producentów i ostatecznie ona właśnie dostała angaż.

Do tej pory mogliśmy ją poznać dzięki drugoplanowym rolom w serialach The First Lady, Mare of Easttown, Devs i Źle się dzieje w El Royale. Z pewnością główna rola w takim widowisku jak Obcy będzie dla niej wielką szansą, żeby na poważnie zaistnieć w show-biznesie i otworzy jej drzwi do kolejnych poważnych ról.

Nowego filmu nie stworzy Ridley Scott, który pożegnał się z Obcym w 2017 roku, wypuszczając w świat film Obcy: Przymierze. Znanego filmowca zastąpi Fede Alvarez (Nie oddychaj). Zarówno szefowie studia, jak i sam Ridley Scott bardzo ciepło przyjęli jego pomysł na film, określając go jako „naprawdę dobrą opowieść z postaciami, których nigdy wcześniej nie widzieliście".

Nowy Obcy. Bez Ridleya Scotta i z młodą aktorką w roli głównej

Po sukcesie Prey, który pojawił się na Disney+ producenci nowego Obcego planują powtórzyć ten manewr i liczą, że ich film powtórzy ten wyczyn. W tym celu 20th Century Studios przyśpieszyło jego produkcję. Jednak na tę chwilę nie jest znana data premiery.