Gordon Ramsay jest znany ze swojego kulinarnego królestwa, pieprznego zachowania i przepełnionych wulgaryzmami tyrad. W młodości Ramsay mieszkał w Stratford-upon-Avon, w tej samej wiosce, w której urodził się William Shakespeare. Czy wiecie, że zanim został mistrzem patelni, był na najlepszej drodze do kariery zawodowego piłkarza?

W wieku 19 lat Ramsay zwrócił uwagę Glasgow Rangers ze szkockiej Premier League, ale kontuzja kolana położyła kres jego karierze piłkarskiej. Podjął wtedy decyzję, żeby pójść po wiedzę, i w 1987 roku uzyskał dyplom z zarządzania hotelami w North Oxfordshire Technical College.

W ciągu następnych kilku lat rozwijał i doskonalił swoje umiejętności kulinarne, szkoląc się pod okiem najlepszych szefów kuchni na świecie, a w 1993 roku został szefem kuchni Aubergine w Londynie. W 1996 roku restauracja otrzymała dwie gwiazdki Michelin.

W 1998 r. impulsywny szef kuchni otworzył Restaurację Gordon Ramsay, która w 2001 r. zdobyła najwyższą nagrodę w branży — trzy gwiazdki Michelin. 21 lat później nadal posiada tę nagrodę, co czyni ją najdłużej działającą restauracją, która to zrobiła. Dziś Ramsay ma siedem aktualnych gwiazdek Michelin, a kolejne 17 dokładają do kolekcji inne restauracje, których był właścicielem lub pracował podczas swojej bogatej kariery.

Ramsay jest powiązany z 35 restauracjami na całym świecie i występuje w wielu programach telewizyjnych. Jego nienasycone dążenie do perfekcji przyniosło mu majątek netto w wysokości około 220 milionów dolarów, co pozwala mu pozwala mu oddawać się wielkiej pasji – kolekcjonowania samochodów.

Ramsay bardzo lubi „Rozbrykanego Konia"

 

Samochody szkockiego szefa kuchni są jak jego noże kuchenne - ostre jak brzytwa i dobrze wyważone. Większość pochodzi od włoskiego producenta samochodów, Ferrari. Jego miłość do tej marki jest tak głęboka, że nawet swoją pierwszą flagową restaurację określał „silnikiem dostrojonym do perfekcji na co dzień, jak moje LaFerrari".

Jego kolekcja obejmuje Ferrari F355 GTS z 1998 r., model 500 Maranello z 2000 r., F430 GTB z 2005 r., F12TDF z 16 r. I SP2 Monza z 2019 r. (przez GQ). Ma nawet jedno z pięciuset wyprodukowanych Ferrari LaFerrari z 2015 roku (1,4 miliona dolarów).

Jednak miłość do Ferrari nie oznacza, że stroni od innych marek. Jest także właścicielem Forda GT 2019, samochodu o wartości 500 tys. dol. Jest także właścicielem dwóch McLarenów, 675LT i Senny, z których ten ostatni kosztował 837 tys. dol.

W garażu Ramsay znajdziemy także Porsche 918 Spyder z 2015 roku, wyposażone w 4,6-litrowy silnik V8 o mocy 608 KM, dwa silniki elektryczne, które dodają kolejne 279 KM i przyspiesza od zera do setki w 2,2 sekundy. Ma nawet specjalną edycję Land Rover Defender 110 SVX zrobioną na potrzeby 24. filmu z serii o Jamesie Bondzie, „Spectre". Z 10 zbudowanych tylko siedem przetrwało, a Ramsay ??jest właścicielem jednego z nich. Ten pojazd ma szacunkową wartość 288 tys. dol.

Jednak żaden z nich nie może się równać z jego LaFerrari Aperta 2016!

LaFerrari po raz pierwszy trafiło na rynek w 2013 roku jako limitowana edycja supersamochodu, który miał uosabiać wszystko, co kojarzy się z tym włoskim producentem samochodów. Miał to być pokaz

70-letniej spuścizny Ferrari. Mimo oszałamiającej ceny (1,5 miliona dolarów) został tak dobrze przyjęty, że firma zdecydowała się na wersję kabrioletu z otwartym dachem i zdejmowanym dachem z włókna węglowego o nazwie Aperta. Wyprodukowano tylko 210 egzemplarzy, które powstawały w latach 2016-2018, a cena tego modelu poszybowała do astronomicznej kwoty 2,2 miliona dolarów.

Ferrari jest wyposażone w 6,3-litrowy silnik V-12 o mocy 800 KM, a pomocniczy silnik elektryczny dodaje 163 KM więcej. Potrafi rozpędzić się do 100 km/h w niecałe 3 sekundy.

Ten model Ferrari mogli kupić tylko ludzie, którzy zostali do tego zaproszeni przez Ferrari, a Ramsay oczywiście znalazł się w tym gronie. Jego model ma metaliczny biały lakier, podobny do nieskazitelnie białego munduru, który zwykle nosi w kuchni. Tablica rejestracyjna Ferrari to „F150 GR" i charakterystyczny slogan Ramseya („Done!").