Mycie zębów to czynność, którą wielu Polaków robi przy okazji. To wpływa na stan uzębienia. Z badania SW Research przeprowadzonego w 2020 roku wynika, że 20 proc. Polaków nie uśmiecha się tak często, jakby chciało, a wręcz zdarza się, że się od uśmiechu się powstrzymujemy. Wśród przyczyn takiego stanu rzeczy na drugim miejscu, zaraz za brakiem powodów do radości, znalazł się wstyd wynikający z problemów z uzębieniem. Inne badania pokazują, że nawet 48 proc. Polaków wstydzi się swoich zębów. Tymczasem uśmiech może pomóc osiągnąć nie tylko lepsze wyniki w pracy, ale i ułatwić nawiązywanie nowych relacji.

Materiał promocyjny partneraMateriał promocyjny partnera 

Uśmiech pomaga w karierze

Nie od dziś wiadomo, że uśmiech przełamuje pierwsze lody. Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego (USA) twierdzą, że pozytywne emocje odgrywają kluczową rolę w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji międzyludzkich. Ich badanie pokazało, że ludzie wolą wchodzić w interakcje z osobami, które przejawiają dużo pozytywnych emocji, bo postrzegane są jako chętne do współpracy i pozytywnie nastawione. Wiele prowadzonych badań pokazuje także, że osoby uśmiechnięte mają większą szansę na zdobycie pracy, a także awanse zawodowe. Pracodawcy cenią osoby z pięknym uśmiechem. Nie bez powodu. Z najnowszego badania Smiling Report[1] wynika, że znacząco wpływa choćby na poprawę wyników sprzedaży.

Materiał promocyjny partneraMateriał promocyjny partnera 

Jak dobrze myć zęby?

Dbałość o piękny uśmiech ma więc istotny wymiar społeczny i zawodowy. Ale też zdrowotny. Higiena jamy ustnej jest ważna w profilaktyce. Codzienne mycie zębów pomaga usunąć z jamy ustnej resztki jedzenia, bakterie, neutralizuje kwaśne pH. Zmniejsza to ryzyko próchnicy, zapalenia dziąseł, nadwrażliwości i krwawienia z dziąseł. Mycie zębów to jednak sztuka, której opanowanie wcale nie jest łatwe. Amerykańskie Towarzystwo Stomatologiczne[2] zaleca szczotkowanie zębów dwa razy dziennie przez dwie minuty przy użyciu pasty z fluorem. Istotna jest także technika mycia. Zarówno zbyt mocne dociskanie szczoteczki do zębów, jaki i, przeciwnie, zbyt lekkie, ma wpływ na efektywność higieny jamy ustnej. Tak samo jest w przypadku samej szczoteczki. Zbyt twarda może uszkodzić dziąsła, zbyt miękka – niedokładnie wyczyścić zęby.

Materiał promocyjny partneraMateriał promocyjny partnera 

Jaką szczoteczkę wybrać?

Żyjąc w ciągłym biegu, nie mamy czasu, by analizować, czy dokładnie myjemy zęby, czy na pewno nie omijamy żadnych miejsc i faktycznie poświęcamy temu wymagane 2 minuty, dlatego najlepiej zdać się na nowe technologie. Nowoczesne rozwiązania pozwalają nie tylko dokładnie umyć zęby, ale i nauczyć się dobrych nawyków, które procentują na przyszłość. Jedną z najnowocześniejszych technologii zastosowała marka Philips w szczoteczce Philips Sonicare Prestige 9900. To pierwsza szczoteczka, która dopasowuje się do użytkownika. Technologia SenseIQ wyczuwa technikę szczotkowania, dostosowuje intensywność szczotkowania do Twoich potrzeb. Podpowiedzi, czy dobrze myjemy zęby znajdują się w aplikacji Philips Sonicare. Myjąc zęby, można spoglądać na ekran smartfona, by sprawdzić, które miejsca wymagają dokładniejszego wyczyszczenia, czy należy zwolnić tempo, przyspieszyć, czy wrócić do konkretnych miejsc.

Profesjonalna higiena w domu

W przypadku szczoteczki Philips Sonicare Prestige 9900 nie trzeba martwić się twardością czy miękkością włókna. Unikalny kształt końcówki All-in-One i włókno zostały zaprojektowane we współpracy z dentystami. Skuteczność czuje się już po pierwszym użyciu. Wystarczy przejechać językiem po zębach, by wyczuć, że są doczyszczone. Te subiektywne odczucia potwierdzają badania. Szczoteczka z końcówką All-in-One usuwa do 20 razy więcej płytki bakteryjnej w porównaniu do szczoteczki manualnej[3], zapewnia do 15 razy zdrowsze dziąsła i to już w dwa tygodnie[4] oraz usuwa do 100% więcej przebarwień w mniej niż 2 dni[5]. Philips Sonicare Prestige 9900 jest również szczoteczką rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne[6]. Poza tym jest nie tylko skuteczna, ale łatwa w obsłudze i bardzo wydajna. Na jednym ładowaniu może działać do 2 tygodni.

Materiał promocyjny partneraMateriał promocyjny partnera 

Nie tylko skuteczna, ale i piękna szczoteczka soniczna

Szczoteczka może dzisiaj pełnić nie tylko rolę narzędzia do higieny jamy ustnej, ale i wspierać nas w jeszcze lepszym dbaniu o zdrowie. Co więcej, może być także wyjątkowym gadżetem, współgrając z aplikacją i świetnie wyglądając. Szczoteczka Philips Sonicare Prestige 9900 dostępna w dwóch kolorach i stylowym designie, została wyposażona w eleganckie etui, wykonane z delikatnej w dotyku, ekologicznej skóry wegańskiej, które służy jednocześnie za ładowarkę.

Szukając więc najlepszego rozwiązania w zakresie higieny jamy ustnej, nie warto iść na kompromisy. Zdrowy, pięknie wyglądający uśmiech, ma znaczenie wielu aspektach naszego życia: w zakresie zdrowia, pracy, a także relacji międzyludzkich.

[1] https://www.mspa-ea.org/news/newsitem/129-2021-smiling-report.html, 14.11.2022
[2] https://www.ada.org/resources/research/science-and-research-institute/oral-health-topics/toothbrushes, 14.11.2022
[3]  w programie czyszczenia Clean
[4] W porównaniu do szczoteczki manualnej; w ciągu 6 tygodni; w programie czyszczenia Clean.
[5] W badaniu laboratoryjnym i w porównaniu do szczoteczki manualnej; w programie czyszczenia Clean.
[6] Rekomendacja dla modeli: Philips Sonicare Prestige 9900; w 2022 r.