LG Display przekonuje, że ta technologia zapewnia doświadczenia zbliżone do tego, co znamy z sal kinowych, tworząc dźwięki poprzez wibrowanie paneli wyświetlacza i różnych materiałów wewnątrz karoserii, aby zapewnić bogate, immersyjne doznania audio 3D.

Głośnik nie jest potrzebny. Wystarczy mały panel LG

Panel wibracyjny, opracowany we współpracy z inną bliżej nieokreśloną globalną firmą audio, ma rozmiary zbliżone do paszportu (150 mm x 90 mm), a jego grubość 2,5 mm odpowiada mniej więcej dwóm monetom. Przy wadze 40 g stanowi to około 30% masy i 10% grubości konwencjonalnego głośnika samochodowego, który jest zwykle większy i cięższy ze względu na takie elementy jak cewka drgająca, stożek i magnes.

Niewielkie rozmiary sprawiają, że urządzenie można zamontować w takich miejscach wewnątrz samochodu, jak deska rozdzielcza, podsufitka, słupek czy zagłówki. LG Display promuje również przyjazne środowisku rozwiązania, które wykluczają stosowanie pierwiastków ziem rzadkich, takich jak neodym (Nd), zwykle stosowanych w konwencjonalnych głośnikach.

Często zdarza się, że takie technologie umierają na etapie prototypu, ale LG Display twierdzi, że planuje komercjalizację Thin Actuator Sound Solution w samochodach w pierwszej połowie przyszłego roku - trzymamy więc kciuki!

Firma zademonstruje swoją technologię na targach CES 2023 w Las Vegas na początku stycznia. Thin Actuator Sound Solution otrzymało już nagrodę Innovation Award (kategoria „Rozrywka i bezpieczeństwo w pojeździe") od Consumer Technology Association w uznaniu za oszczędność przestrzeni, innowacyjność projektu, innowacyjność dźwięku i przyjazność dla środowiska.