Drugi sezon rozpocznie się niedługo po wydarzeniach jakie poznaliśmy w pierwszej odsłonie. Jak pamiętacie Kattegat upadło, a bohaterowie musieli wyjść z bezpiecznej strefy jaką stanowiły dla nich fiordy. Teraz są zdanymi na siebie i swoich towarzyszy uciekinierami.

W serialu pojawi się polski akcent w postaci Marcina Dorocińskiego, którego obsadzono w roli Jarosława Mądrego, księcia Nowogrodu, który odnosił sukcesy jako wojowniczy władca Rusi Kijowskiej. Jest również wujkiem Olafa i Haralda. Dzięki jednemu ze zdjęć opublikowanych przez Netflix, możemy przekonać się jak prezentuje się nasz aktor.

Wikingowie: Walhalla spotkali z mieszanym odbiorem wśród fanów sagi. Mówiąc delikatnie, że słabszym niż oryginalna seria. Pozostaje nam wierzyć, że kolejne sezony zetrą to słabe wrażenie, a dodatkowym powodem, żeby zobaczyć drugi sezon jest z pewnością sam Dorociński. Sprawdźmy jak sobie poradził w roli księcia.

W obsadzie znaleźli się: Sam Corlett, Frida Gustavsson, Leo Suter, Bradley Freegard i Jóhannes Jóhannesson, Laura Berlin, David Oakes, Caroline Henderson, Pollyanna McIntosh, Asbjørn Krogh Nissen, Marcin Dorociński, Sofya Lebedeva, Hayat Kamille i Bradley James.

Marcin Dorociński w drugim sezonie 'Wikingowie: Walhalla'Marcin Dorociński w drugim sezonie 'Wikingowie: Walhalla' Fot. Netflix

 Premierę drugiego sezonu serialu Wikingowie: Walhalla zaplanowano na 12 stycznia 2023 roku.