Wakacje na Malediwach nie należą do tanich - aby móc cieszyć się kilkudniowym wypoczynkiem na jednym z koralowych atoli, trzeba się liczyć z wydatkiem kilku tysięcy złotych od osoby. W przypadku bardziej renomowanych hoteli ceny są jeszcze wyższe. Na szczęście nie trzeba zarabiać kilku średnich krajowych, żeby móc cieszyć się Malediwami. Mało tego - można przy okazji nawet nieco zarobić.

Praca marzeń na Malediwach

Niejaki Philip Blackwell szuka bowiem pracownika do swojej tymczasowego sklepu z książkami, który ma zostać otwarty na jednej z wysp archipelagu Malediwów. Pracodawca przyznaje, że kandydat, który przejdzie pomyślnie rekrutację nie może liczyć na zbyt wysokie zarobki – sam nazwał płacę „śmiechu wartą”, ale nie pieniądze są w tym przypadku najważniejsze, a dodatkowe korzyści. Księgarnia ma bowiem sąsiadować z pięciogwiazdkowym hotelem Soneva Fushi, który jest uważany za jednego z najlepszych w kraju. Przyszły sprzedawca książek zostanie zakwaterowany tuż obok niego. Umowa o pracę ma być zawarta na okres trzech miesięcy. A jeśli możliwość mieszkania przez kwartał na rajskiej wyspie za darmo i jeszcze zarobienie na tym nie jest pracą marzeń, to nie wiemy, co mogłoby nią być!

 

Wymagania wobec kandydata nie są zbyt wygórowane. Aby móc starać się o opisywaną pracę, trzeba wykazać się „zamiłowaniem do książek oraz umiejętnością zabawiania ludzi w każdym wieku”.