W badaniach zleconych przez Budget zapytano o wymarzonych, sławnych towarzyszów podróży oraz o wskazanie celebrytów, z którymi respondenci nie chcieliby wyjechać. Ogólnoeuropejskie badanie pokazało, że aż 29 proc. Polaków najchętniej spędziłoby czas w samochodzie z Martyną Wojciechowską. Na drugim i trzecim miejscu znaleźli się odpowiednio Krzysztof Hołowczyc i Marcin Prokop. Osobą, z którą nasi rodacy najbardziej nie chcieliby się znaleźć w jednym samochodzie okazał się Justin Bieber.

Ulubieńcy Europejczyków

Jeśli chodzi o wyniki ankiety przeprowadzonej w pozostałych państwach Europy, w pierwszej piątce najpopularniejszych celebrytów – towarzyszów podróży znalazły się głównie gwiazdy estrady. Pierwsze miejsce zajął Will Smith. Za nim uplasowali się kolejno Elvis Presley, Beyoncé, Ed Sheeran oraz Michael Jackson. Na szczycie listy sław, z którymi Europejczycy nie chcieliby wybrać się na wyjazd autem, znalazł się również Justin Bieber. Wyprzedził on Kim Kardashian, Cristiano Ronaldo, Paris Hilton oraz Johnnego Deppa, który w badaniu okazał się piątym najmniej pożądanym towarzyszem podróży.

Jeśli chodzi o wyniki w poszczególnych krajach, większość Brytyjczyków chciałaby podróżować w towarzystwie Eda Sheerana. Z kolei Szwedzi nie wybraliby się w wyprawę autem z Justina Bieberem, Paris Hilton oraz Zlatanem Ibrahimovicem.

Z którą gwiazdą Polacy najchętniej wyjechaliby w podróż autem?Z którą gwiazdą Polacy najchętniej wyjechaliby w podróż autem? fot. Budget

Co nas cieszy w podróży autem?

W badaniu dla Budget, oprócz preferencji odnośnie celebryty – towarzysza podróży, zapytano również o to, co ankietowani najbardziej lubią, a co stresuje ich podczas wyjazdu samochodem, a także dlaczego wybierają auto jako środek transportu.

Polacy, pytani o powód podróży samochodem, najczęściej wskazywali możliwość zwiedzania. Wymieniło ją aż 63 proc. ankietowanych. Przyjemność z samej jazdy autem czerpie z kolei 42 proc. ankietowanych. Kolejne powody, wskazywane przez badanych w Polsce to chęć przeżycia przygody – wymieniło go 34 proc. oraz możliwość dotarcia tam, gdzie nie pozwala na to transport publiczny – tym powodem kieruje się 33 proc. pytanych.

W Budget Polska dbamy o komfort podróżujących. Przeprowadzenie tak dużego badania pomoże nam zidentyfikować, jak możemy sprawić, aby podróż wypożyczonym autem była jeszcze bardziej przyjemna. Co prawda nie możemy zagwarantować klientom, że w wypożyczalni – oprócz auta – będzie na niego czekała Martyna Wojciechowska lub Will Smith, jednak w zamian udostępniamy im rozwiązania, które pozwalają przemieszczać się w szybki i wygodny sposób

– stwierdza Martin Gruber, dyrektor zarządzający Avis Budget Group na Polskę, Niemcy, Austrię, Szwajcarię i Czechy.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję Sapio na próbie 14,138 konsumentów (w tym 1000 osób w Polsce) w europejskich państwach w wieku 18-66 lata na zlecenie Avis Budget Group w lipcu 2018.