Za tym oryginalnym pomysłem stoi grupa artystycznej partyzantki o nazwie Chim↑Pom. To inicjatywa typu pop-up, więc działająca przez krótki, ograniczony czas. W Ningen Restaurant można było zamówić między innymi ostatni posiłek Gary’ego Marka Gilmore’a. Gilmore był pierwszym człowiekiem, którego stracono w USA po przywróceniu kary śmierci w 1976 roku – został skazany na zabójstwo dwóch mężczyzn. Jego ostatnim posiłkiem był hamburger, tłuczone ziemniaki, jajko na twardo oraz kilka szotów whisky. I chociaż trunkiem, który mu podano był Jack Daniels, to w japońskiej wersji został zastąpiony przez Maker’s Mark.

Chim Pom serwuje też ostatnie dania innych znanych skazańców, w tym między innymi Johna Wayne’a Gacy – ten stracony w 1984 roku morderca i gwałciciel zażyczył sobie truskawek, kubełka kurczaka z KFC, frytek i smażonych krewetek. Inną pozycją w menu są dwa cheeseburgery, sałatka i mrożona herbata – takiego zestawu zażyczył sobie Joseph Paul Jernigan, który został stracony w 1993 roku za zabójstwo.

Pomysł otwarcia restauracji z ostatnimi posiłkami słynnych skazańców jest częścią większej inicjatywy organizowanej przez Chim Pom. Oprócz niego kolektyw zorganizował wystawę prac Hermanna Nitscha – austriackiego malarza awangardowego, a także występy lokalnych artystów, takich jak Aida Makoto i Dengenki Network. Restauracja niestety już zakończyła działalność – była otwarta do 28 października.