Jeśli media piszą o ofercie pracy marzeń, to najczęściej chodzi o krótsze lub dłuższe przebywanie w luksusowym kurorcie (mniej więcej tak, jak TUTAJ). Taka praca nie wydaje się szczególnie wymagająca, jednak w omawianym przypadku pracodawca wymaga jeszcze mniejszej aktywności fizycznej.

Owym pracodawcą jest bowiem Niemiecka Agencja Kosmiczna, która poszukuje chętnych na… dwumiesięczne leżenie w łóżku. Ci, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji i wykonają wymaganą pracę, otrzymają wynagrodzenie w wysokości 16 500 euro, czyli około 70 tysięcy złotych. Wszystko oczywiście w imię nauki, bo eksperyment ma konkretny cel. Naukowcy chcą sprawdzić, jaki sposób zmniejszony stres fizyczny doświadczany przez astronautów w kosmosie prowadzi do rozpadu mięśni i szkieletu w ludzkim ciele. Obserwowane będą również efekty płynów ustrojowych przesuwających się w kierunku głowy – biorący udział w badaniu będą leżeć na łóżkach pochylonych pod kątem 6 stopni z głową ustawioną w dół. Nad ich stanem – oczywiście oprócz samych naukowców – będą sprawować pieczę także dietetycy.

 

Badania odbędą się w siedzibie Niemieckiej Agencji Kosmicznej w Kolonii pomiędzy wrześniem a grudniem 2019 roku. Niestety, jest pewien haczyk – aby móc wziąć udział w rekrutacji, trzeba być zdrową, niepalącą i porozumiewającą się po niemiecku kobietą w wieku od 24 do 55 lat. Cóż, nikt nie powiedział, że zdobycie pracy marzeń będzie łatwym zadaniem.