Warto wiedzieć, że wczasy w Kanadzie, to wyjątkowa okazja do poznania drugiego co do wielkości państwa świata. Kanada z uwagi na swoje położenie i rozległy obszar wyróżnia się zróżnicowanym klimatem, a także spektakularnymi parkami narodowymi. Można stanąć tam oko w oko z niedźwiedziem grizzly, podziwiać wodospady, góry i błękitne jeziora.

Taki wyjazd to także możliwość spędzenia niepowtarzalnych wakacji na Alasce, której specyficzny klimat sprawia, że jest ona wciąż dzika i nieodkryta. Oferty takich wycieczek można znaleźć np. tutaj. Co zatem trzeba zobaczyć podczas objazdu po Kanadzie i Alasce?

1. Kosmopolityczne Toronto

Spędzając wczasy w Kanadzie, warto odwiedzić nowoczesne i kosmopolityczne metropolie. Z pewnością zalicza się do nich Toronto, czyli największe miasto w kraju. Wrażenie robi nie tylko nowoczesna architektura, która stanowi centrum biznesowe Kanady, ale także urokliwe położenie nad jeziorem Ontario. Podczas wizyty w mieście koniecznie powinno się wjechać na szczyt wieży CN Tower, wysokiej na 533 metrów, z której rozpościera się wspaniała panorama Toronto.

2. Z wizytą w stolicy – Ottawa

Odwiedzając największe miasta Kanady, nie można pominąć także Ottawy, położonej nad brzegiem rzeki o tej samej nazwie. Można zobaczyć tu wiele historycznych zabytków, w tym Parliament Hill, który pełni rolę politycznego i kulturalnego centrum miasta, a także najstarszą budowlę w mieście - Bytown Museum. Obowiązkowym punktem do odwiedzenia w Ottawie jest także Kanal Rideau, który zimą tworzy największe, naturalne lodowisko na świecie.

3. Quebec i Montreal – kawałek Francji w Kanadzie

Spośród ważnych metropolii Kanady trzeba także wymienić Quebec, skąd pochodzi piosenkarka Celine Dion czy Garou. Z kolei, głównym miastem w regionie jest francuskojęzyczny Montreal, który może pochwalić się imponującymi budynkami sakralnymi np. bazyliką, zbudowaną na wzór Notre Dame.

4. Zjawiskowe cuda natury - Wodospad Niagara

Wakacje w Kanadzie to także okazja do podziwiania imponujących dzieł natury. Zaliczyć do nich trzeba największy na świecie wodospad Niagara, położony na granicy amerykańsko-kanadyjskiej w Horshoe Falls. Ogrom wodospadu, szum i majestat wody z pewnością zrobią niesamowite wrażenie na każdym podróżniku i miłośniku przyrody.

5. Zorza polarna w Jukon

Niezapomnianym przeżyciem jest także obserwowanie zjawiska zorzy polarnej, które pojawia się w Jukonie. Przy odrobinie szczęścia i wyczucia czasu można zobaczyć na własne oczy niebo mieniące się paletą żółtych, czerwonych i zielonych barw.

6. Parki Narodowe w Górach Skalistych – pocztówkowe widoki Kanady

Podczas wczasów w Kanadzie trzeba także odwiedzić parki narodowe położone w Górach Skalistych, przez które wiodą setki szlaków do pieszych wędrówek. Podczas spacerów można podziwiać widoki na urwiska, zielone doliny, gęste lasy, a także błękitne jeziora. Z kolei, wyjazd na wybrzeże kraju, to okazja do podziwiania wielorybów, fok czy nawet niedźwiedzi polarnych.

7. Park Narodowy Denali (Alaska) – wulkany, lodowiec i dzikie zwierzęta

Na wczasy warto wybrać się także na Alaskę, która słynie z bezkresnych widoków i dzikiej przyrody. Właśnie takie oblicze natury można poznać w Parku Narodowym Denali, gdzie możliwe jest spotkanie m.in. z niedźwiedziem grizzly, łosiami czy wilkami. Park jest jednym z największych w USA i znajduje się w południowej części Alaski. Zapierające dech w piersiach widoki tworzą tam czynne wulkany, lodowiec dolinny i ogromny rezerwat.

8. Szmaragdowe jeziora Alaski

Dzika i nieodkryta Alaska skrywa także liczne jeziora. Jednym z nich jest Boya Lake, które słynie ze szmaragdowego koloru i przejrzystej wody, przez którą widać dno. Jezioro otoczone jest zielonymi lasami i wzgórzami, co razem tworzy piękny i sielski widok.

9. Alaska Highway

Ciekawą atrakcją jest także trasa, która łączy Alaskę z Kanadą i liczy ponad 2000 km. Droga powstała w 1942 r. i prowadzi przez piękne i dzikie rejony Jukonu i Alaski. Przemierzając Alaska Highway, warto zatrzymać się przy jednej z licznych i opuszczonych stacji benzynowych czy wstąpić do klimatycznego miasteczka, którego historia sięga czasów gorączki złota.