Oświetlenie to jeden z najważniejszych i najbardziej efektownych elementów smart home. Dzięki niemu można tworzyć atmosferę dostosowaną do okazji, dekorować pokoje, studzić emocje czy koić nerwy. To wszystko za pomocą smartfona, pilota lub komend głosowych. By mieć dostęp do tych wszystkich możliwości, nie musisz przeprowadzać generalnego remontu czy być na etapie urządzania domu lub mieszkania. Wystarczą inteligentne żarówki lub lampy.

embed

Dom jako miejsce rozrywki

Lubisz po pracy odpocząć na kanapie, śledząc losy bohaterów ulubionego serialu? Chcesz uatrakcyjnić kolacje jadane teraz tylko w domu? W zależności od czynności i pożądanego klimatu, możesz teraz stworzyć wyjątkowy nastrój za pomocą oświetlenia. Lampy i żarówki Philips Hue White and Color Ambiance oferują aż 16 milionów barw, które możesz dowolnie zmieniać. Dopasujesz teraz barwę do nakrycia stołu lub sytuacji: wybierz ogniste kolory, które dodają apetytu, a po jedzeniu, zmień salon… w kino domowe. Możesz dopasować światło do rodzaju filmu, jaki chcesz obejrzeć. Planujesz włączyć serial – wybierz ciepłe, relaksacyjne światło. Wolisz film przygodowy? Pokoloruj ściany wybierając kolor zielony lub fioletowy. Możesz też synchronizować oświetlenie z tym, co dzieje się na ekranie, bez wymiany telewizora, wystarczy taśma świetlna LED Hue Play gradient lightstrip i Philips Hue Sync Box. Dzięki nim emocje podczas oglądania sięgną zenitu.

Sala zabaw w pokoju dziecięcym

Po męczącym dniu marzysz już tylko o chwili relaksu, ale okazuje się, że dzieci mają inne plany? Jeśli potrzebujesz chwili tylko dla siebie , stwórz dzieciom w pokoju magiczny świat zabaw. Potyczki na morzu albo scenariusze rodem ze świata Andersena? Nic trudnego! Włącz niebieskie światło, by stworzyć morski klimat albo różowe, by dać oprawę bajecznej opowieści. Możecie wspólnie zmieniać kolory światła za pomocą komend głosowych – szaleństwu nie będzie końca! Po zabawie, gdy przyjdzie czas na naukę, z odsieczą przyjdzie to samo oświetlenie. Możesz dzięki niemu zmienić barwę światła na chłodną biel sprzyjającą koncentracji, a dodatkowo decydować o intensywność oświetlenia.

embed

Relaksuj się tam, gdzie lubisz

Wieczorem, gdy w domu zapadnie cisza, czas oddać się prawdziwemu relaksowi. Ciepłą kąpiel umil sobie nastrojowym oświetleniem. Możesz dowolnie zmieniać barwę i intensywność światła w taki sposób, by uzyskać klimat, w którym odprężysz się i nie będziesz chciał wychodzić z wanny. Inteligentne oświetlenie w łazience to praktyczne rozwiązanie. Wieczorem pozwoli zmienić ci okolice wanny w prawdziwe spa, za to w ciągu dnia, precyzyjnie się ogolić.

Dzięki dobrze dobranemu oświetleniu odprężysz się w każdym zakątku domu. Możesz otoczyć się przyjemnymi kolorami w sypialni albo w salonie. Przed snem, jednym kliknięciem, ustawiając scenę relaks, odstresujesz się i powoli przygotujesz do snu. Zasypiasz z książką? Ustaw sobie automatyczne wyłączenie światła o określonej godzinie – idealnie będzie ono imitować zachód słońca i powolne nastawanie nocy.

Randka? Podkręć atmosferę światłem

Masz inne plany na wieczór? Zamiast spędzać go z książką, wolisz spędzić go z partnerką? Zaaranżuj romantyczną kolację. Na spotkanie we dwoje wybierz ciepłe barwy. Przy kolacji możesz pomalować ściany światłem, np. pomarańczowym albo zmienić temperaturę, mocno przyciemniając tony. Pomarańcz ma właściwości harmonizujące, ale też wspomaga trawienie, a jak wiadomo, przez żołądek najlepiej dotrzeć do serca. Podobno w otoczeniu koloru pomarańczowego ludzie stają się też bardziej zgodni.

embed

Salon gier i klub disco w twoim salonie

Jesteś fanem seriali, ale czasem wolisz zagrać w ulubioną grę? Włącz odpowiednie oświetlenie i zmień pokój w prawdziwy salon gier i zaproś bliskich do rywalizacji. Emocje możesz podkręcić, synchronizując światło z akcją dziejącą się na ekranie. Oczekiwanie na przeciwnika wychodzącego zza rogu albo rywalizacja w wyścigach samochodowych dostarczy wówczas niesamowitej dawki adrenaliny! Emocje będzie można rozładować na parkiecie. Taniec zwycięzcy? Dlaczego nie! Z inteligentnym oświetleniem zmienisz swój salon w prawdziwy parkiet taneczny. Figlarne kolory sprawią, że poczujesz się jak na dyskotece. Bez problemu zmienisz też klimat imprezy, lata dwudzieste czy dziewięćdziesiąte – wszystko zależy od Ciebie.

Artykuł powstał we współpracy z marką Philips Hue.

embed
embed