Dlaczego Porsche to samochód idealny dla prawdziwych mężczyzn? Powodów jest co najmniej osiem:

1. TO AUTO EKSKLUZYWNE, ALE PRAKTYCZNE Każdy marzy o Mercedesie, Volvo, a jeśli ktoś ma więcej brawury (i pieniędzy) - pożąda Ferrari. Pamiętaj jednak, że dwa pierwsze modele są, że tak ujmiemy, zgrane, a w Ferrari na tylnym siedzeniu nie mieści się fotelik dla dziecka. Tymczasem Porsche zapewnia ci zarówno wygodę, mocne osiągi (jeśli już odstawisz rodzinę do domu) oraz - prestiż. Gwarantujemy ci, że jeśli przemkniesz szosą w Porszaku - wszyscy się obejrzą. Ta szybkość, ten ryk silnika, ta...

2. TO AUTO PIĘKNE ...estetyka! Wszyscy pamiętamy lata 90. i związaną z nimi toporność w projektowaniu samochodów. Może i niektórzy uważają, że auta sprzed kilkunastu lat są równie kultowe, co zabytkowe amerykańskie klasyki, ale prawda jest taka, że bryki projektowano wówczas, po prostu, toporne. Tymczasem Porsche od zawsze kusiło estetyką. W zalewie tych samych trendów i wizualnej tandety, prezentowało się niczym czworoślad z innego świata.

I to się nie zmieniło. Choćby Cayenne po liftingu... Naprawdę ciężko będzie w zalewie wszechobecnego kombi, wymyślić coś piękniejszego, niż jeden z najbardziej nieoczywistych modeli w historii Porsche.

3. TO AUTO PONADCZASOWE Są pewne pojęcia w motoryzacji, które trwają wiecznie. Tak jak w kinie: wiesz, że "Chinatown" to film kultowy i w ogóle z tym nie dyskutujesz.

Jeśli mielibyśmy wskazać coś równie wiecznego w segmencie czterech kółek, z pewnością byłoby to słowko: Porsche. Pewnie nie wiesz, ale jego historia sięga już lat 30 ubiegłego wieku. Kolejne modele ewoluowały na przestrzeni lat, ale ich duch - pozostał niezmienny.

Co ciekawe, dla niezainteresowanego motoryzacją zjadacza chleba, bodaj najbardziej znanym modelem pozostanie wieczna 911. Tymczasem, jeśli przyjrzeć się ostatnio publikowanym badaniom, najchętniej kupowanym modelem Porsche okazuje się... Cayenne. Nic dziwnego, powiesz. To auto przestronne, dla całej rodziny, a przede wszystkim - wciąż stylowe. Tymczasem premierze tego modelu towarzyszyły ogromne kontrowersje: jak to tak, sportowa firma proponuje nagle auto rodzinne?

Nie pierwszy raz dostaliśmy przykład, że z pozoru kontrowersyjne mariaże, bywają strzałami w dziesiątkę.

4. NO WŁAŚNIE... TO AUTO RÓWNIEŻ RODZINNE Nie chcesz samochodu stricte sportowego, ale wciąż obdarzonego prawdziwie sportowym duchem i nieprzeciętnymi osiągami? Nie chcesz samochodu, do którego nie spakujesz rodziny i nie wyjedziesz na wakacje na Helu? Nie chcesz samochodu, którego żal wyciągać w zimę, bo nie poradzi sobie z trudnymi warunkami pogodowymi? Żaden problem. Wybierasz Porsche. Na 911 świat się nie kończy. Obecnie niemieckie przedsiębiorstwo dysponuje na tyle szerokim wyborem, że zarówno samotny strzelec jak i głowa rodziny, znajdą coś odpowiedniego dla siebie.

5. TO AUTO NIEZAWODNE Wiadomo, że nie tylko wygląd się liczy. Tę prawidłowość spokojnie można przenieść w świat motoryzacji.

Jeśli wczytamy się w wyniki badań z ostatnich kilku lat, Porsche utrzymuje się w ścisłych czołówkach najbardziej niezawodnych samochodów w swojej klasie. Nieważne, czy kupujesz auto używane, czy fabrycznie nowe - możesz być pewien, że trochę nim pojeździsz.

Trochę, i to w jakim stylu...

6. TO AUTO, KTÓRYM MOŻESZ POCHWALIĆ SIĘ PRZED KOLEGAMI Masz znajomego, który nie marzyłby o Porsche? No właśnie, my też nie.

7. TO AUTO, DZIĘKI KTÓREMU BĘDZIESZ JAK WOJCIECH MODEST AMARO To nie czas i miejsce, by dyskutować o wadach i zaletach ambasadorów wszelakich marek. Dla jednych to nic nie wnosząca promocyjna inicjatywa - ot działanie, którym fajnie się pochwalić, ale nic nie wnosi do excelowych słupków.

Ale przyznasz, że jeżdżenie tym samym samochodem, co osoba, u której zjedzeniu obiadu marzy co druga osoba w tym kraju, robi wrażenie, prawda?

8. TO PORSCHE! A król jest tylko jeden!