21 lipca 2017 r. Stadion PGE Narodowy w Warszawie. Wtedy - jak informuje portal "101dm.pl" - Depeche Mode mają ponownie zagrać w Polsce. Jak pisze Martini: "z moich informacji wynika, że organizator koncertu ma na ten czas podpisany jedynie list intencyjny ze stadionem i umowa nie jest jeszcze zawarta. Taka oficjalna rezerwacja terminów, żeby nikt inny nie wziął tego terminu na stadionie".

Kiedy poprosiłem osobę zbliżoną do organizatorów o potwierdzenie tej wiadomości usłyszałem tylko: "Kuba, naprawdę nie mogę mówić jeszcze o konkretach. Ale na pewno będziesz zadowolony". Tak odpowiedział człowiek, który zna moje zamiłowanie do Depeche Mode. Co z tego wynika? Że ponowne spotkanie z Davem Gahanem i resztą właściwie staje się faktem. Zresztą trudno się dziwić - brytyjska grupa od zawsze miała nad Wisłą mnóstwo fanów, a ich ostatni koncert na Stadionie Narodowym (sprzed trzech lat) sprzedał się wyśmienicie.

Nieoficjalnie znamy również nazwę trasy - "The Global Spirit Tour ". Te informacje pochodzą z pewnej francuskiej witryny zajmującej się dystrybucją biletów na koncerty - ponoć tym razem pospieszyli się z rozpoczęciem przedsprzedaży... Jeśli to prawda, to nadchodzący album powinien nosić tytuł: "The Global Spirit". Taką prawidłowość można dostrzec we wcześniejszych tournee grupy.

Oficjalnie wiemy jedno - nie będzie diametralnej zmiany w stylistyce zespołu. Przedstawiciele Depeche Mode opublikowali już bowiem najnowsze oficjalne zdjęcie grupy. Przyznacie, że od czasu poprzedniego albumu zmieniło się niewiele:

Depeche ModdDepeche Modd Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe