Interesującymi przemyśleniami podzielił się na blogu słynny recenzent filmowy Jon Negroni. Żeby w pełni zrozumieć znaczenie postawionej przez dziennikarza tezy, należy cofnąć się do drugiej części przygód kultowych zabawek.

W "Toy Story 2 " Chudy przez przypadek trafia w ręce podstępnego Ala, który prowadzi sklep z zabawkami. Okazuje się, że miniaturowy kowboj ma ogromną wartość kolekcjonerską - wraz z trzema innymi zabawkami z serii (kowbojką Jessie, poszukiwaczem złota Pitem i nieustraszonym koniem Mustangiem) tworzy zestaw, który Al chce odsprzedać japońskiemu muzeum zabawek za sporą sumę pieniędzy. Oczywiście na ratunek Chudemu rusza zgraja bohaterskich przyjaciół, na czele z nieustraszonym Buzzem Astralem!

Ważnym elementem opowieści jest Jessie, która w "Toy Story 2 " dzieli się swoją smutną historią - jej poprzednia właścicielka bez skrupułów pozbyła się jej, gdy tylko zabawki przestały ją interesować. I to właśnie tego dotyczy teoria przedstawiona przez Jona Negroni.

Zdaniem krytyka bezduszną właścicielką Jessie jest... mama Andy'ego, właściciela Chudego, Buzza i całej reszty zabawnej ferajny! Ma o tym świadczyć przede wszystkim kapelusz, który często zakładał właśnie Andy:

Toy Story 2Toy Story 2 Fot. kadr z filmu "Toy Story 2" Fot. kadr z filmu "Toy Story 2"

Jest on dokładnie taki sam, jaki pojawiał się podczas retrospekcyjnych ujęć, gdy Jessie opowiadała swoją smutną historię:

Toy Story 2Toy Story 2 Fot. kadr z filmu "Toy Story 2" Fot. kadr z filmu "Toy Story 2"

Zresztą sama Jessie ma identyczny. Nigdy nie poznaliśmy imienia matki Andy'ego (znamy ją tylko jako panią Davis), ani nazwiska poprzedniej właścicielki Jessie (ta w filmie przedstawiona jest jako Emily). Gdy Emily pozbywa się Jessie do pudeł ładuje nie tylko kowbojkę, ale również parę innych niepotrzebnych gadżetów, ale nie kapelusz! Czy więc możliwe, że zostawiła go, a następnie przekazała swojemu synowi?

Negroni miał tę teorię usłyszeć od jednego ze swoich informatorów (dziennikarz jest autorem książki "The Pixar Theory ", w której opisuje powiązania między poszczególnymi produkcjami słynnego studia).

BOHATERSKIE ZABAWKI POWRÓCĄ!

O popularności serii świadczą nie tylko mnożone co jakiś czas teorie - jak ta o matce Andy'ego - ale również fakt, że Disney już zapowiedział czwartą częścią przygód Chudego i Buzza Astrala. Wiadomość zaskoczyła widzów z całego świata - dla przeciwników to niepotrzebne rozwijanie skończonej historii. Zwolennicy cieszą się, że znów spotkają swoich ulubionych bohaterów.

Fabuła "Toy Story 4 " jest oczywiście trzymana w ścisłej tajemnicy, ale fani spekulują, że najnowsza część disneyowskiej sagi będzie opowiadała o miłosnej relacji Chudego i pastereczki Bo.