OKC w zeszłym roku zdominowało ligę - w sezonie zasadniczym uzyskali kosmiczny wynik 73 zwycięstw przy zaledwie 9 porażkach, bijąc tym samym rekord wszech czasów ustanowiony przez złoty skład Chicago Bulls. Na nic się to jednak zdało, bo w finale ulegli ostatecznie dowodzonym przez LeBrona Jamesa Cleveland Cavailers, mimo iż prowadzili w serii 3-1 (gra się do czterech zwycięstw).

Oklahoma pała więc żądzą zemsty. Sprowadzając Kevina Duranta - jednego z najlepszych współczesnych zawodników - daje do zrozumienia, że interesuje ją tylko Złoty Pierścień. Czujecie ten skład? Curry, Durant, Thompson... Będzie się działo!

Trener OKC - Steve Kerr (a w przeszłości zawodnik Chicago Bulls) - wierzy w swoją drużynę, ale przewiduje, że tytuł najbardziej wartościowego koszykarza ligi zgarnie ktoś inny. Nie LeBron James, nie Russell Westbrook, a... Damian Lillard (Portland Trail Blazers)! Kerr swoją prognozą podzielił się z dziennikarzami SFGATE. - Durant jest jak Gary Johnson (kandydat na prezydenta Partii Libertariańskiej - red.), zgarnie trochę głosów Curry'ego i Jamesa. Dzięki temu wygra Lillard. - powiedział coach Oklahoma City Thunder.

To kolejny raz, kiedy Steve Kerr nie wskazał żadnego ze swoich podopiecznych jako możliwego najbardziej wartościowego gracza NBA. W zeszłym sezonie przewidywał, że tytuł MVP zgarnie Russell Westbrook.

Zgadzacie się z Kerrem?