Technologia wkrada się dosłownie wszędzie: zegarki mierzą nasze tętno, buty - liczbę przebiegniętych kilometrów. Wszystkie urządzenia w domu możemy sterować za pomocą jednego pilota, a samochodem możemy nawigować kliknięciem w smartfon.

Nadszedł więc wreszcie czas, kiedy trening ukochanej koszykówki będzie wspomagany przez inteligentny sprzęt. Taka jest właśnie piłka Wilson X Connected Basketball, dzięki której wypracujesz tak ważną w NBA - powtarzalność rzutów. Jakim sposobem? Wewnątrz piłki umieszczono czujniki ruchu, które przekazują stosowne dane do twojego telefonu.

W aplikacji możemy śledzić regularność i celność trafień, a prowadzone statystyki pozwolą na śledzenie progresu i osiąganie wyznaczonych sobie celów.

Ciężko w piłce o zainstalowanie portu USB, dlatego Wilson X Connected to sprzęt jednorazowy. Ale - jak przekonuje producent - żywotność wbudowanego akumulatora wystarczy na ok. 100 000 rzutów, czyli... prawie dwa lata intensywnego treningu! Po tym czasie, piłka oczywiście nadal może być zdatna do użytku. Ale już nie zmierzy twojej celności.