Frontman The Police już zapowiedział, że dochód z koncertu zostanie w całości przekazany stowarzyszeniom Life For Paris oraz 13 Novembre: Fraternite i Verite, zajmującym się pomocą ofiarom (i ich rodzinom) zeszłorocznego ataku terrorystycznego.

Na swojej stronie internetowej Sting napisał: "Mamy przed sobą dwa ważne zadania: upamiętnienie i uhonorowanie tych, którzy stracili życie w ataku sprzed roku oraz celebrowanie życia i muzyki, uosabianych przez tę legendarną scenę." To nie pierwszy raz, kiedy brytyjski muzyk wystąpi w słynnej paryskiej sali koncertowej. Wcześniej grał w niej m.in. ze swoją macierzystą kapelą: The Police.

Kwiaty przed BataclanKwiaty przed Bataclan Fot. Alexandre Rotenberg / Shutterstock.com Fot. Alexandre Rotenberg / Shutterstock.com

Występ Stinga nie będzie jedynym wydarzeniem towarzyszącym wznowieniu działalności Bataclan. Dzień po koncercie odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej, w którym wezmą udział ocaleli z ataku oraz członkowie Eagles of Death Metal - zespołu, który grał w klubie tamtego tragicznego wieczoru.

Na oficjalnej stronie internetowej sali koncertowej są też już zapowiedzi kolejnych koncertów, zaplanowanych na najbliższe tygodnie. W Paryżu zjawią się m.in. Peter Doherty, Marianne Faithfull, The Flaming Lips i Skunk Anansie.

13 listopada 2015 roku w Paryżu doszło do serii skoordynowanych zamachów terrorystycznych w wyniku których zginęło 130 osób, a ponad 350 zostało rannych. Do zamachów przyznało się Państwo Islamskie.