Tym razem mowa o Kristapsie Porzingisu - łotewskiej gwieździe legendarnych New York Knicks. Choć słynnemu klubowi nie wiedzie się w ostatnich sezonach najlepiej, gra młodziutkiego centra (rocznik 1995!) w jakiś sposób przywołuje na myśl złoty okres Knicksów, których niekwestionowaną gwiazdą był Patrick Ewing. Choć zawodnik nie zdołał zdobyć z drużyną mistrzowskiego tytuły, koszykarze z Nowego Jorku byli ekipą siejącą postrach w całej lidze!

Ale wracając do Porzingisa. Łotysz bryluje zwłaszcza w obronie Knicks: jego obecna średnia to 1.2 bloki na mecz. Po ostatnim świetnym występie center zapowiedział, że przez cały sezon będzie przeznaczał na nowojorską organizację charytatywną, 500$ za każdy zablokowany rzut! Akcja nazywa się "KrisSTOPS", a zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc w rozwoju zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

 

Utalentowanemu zawodnikowi życzymy więc jak największej liczby bloków! Oczywiście nie licząc statystyk w meczach z naszymi ukochanymi Chicago Bulls. Bo choć Ewing był świetny, ale nikt nie przebija Jordana i Pippena...