"Auta" szybko stały się wielkim przebojem. Choć film nie miał takiego klimatu jak najsłynniejsze dzieła Pixara (ty druha we mnie maaasz!), a i sama historia pozostawiała wiele do życzenia, produkcja zyskała fanów na całym świecie. Spora w tym zasługa ciekawych postaci - na czele z rozbrajającym Złomkiem - oraz sposobu animacji, który pchnął kino dla dzieci na zupełnie nowe tory.

Nie sposób wymienić tu wszystkich gadżetów, zabawek, przyborów szkolnych, z których uśmiecha się do nas dumna karoseria Zygzaka. "Auta" dorobiły się sequelu oraz bliźniaczej animacji "Samoloty", co jest chyba najlepszym wyznacznikiem sukcesu.

W kolejnej odsłonie serii, główny bohater będzie musiał zmierzyć się nie tylko z własnymi słabościami, ale również... z rozwojem technologicznym! W kolejnych zawodach będzie rywalizował z samochodami dysponującymi o wiele lepszymi osiągami. W przygotowaniach będzie wspierać go żółta Ramirez Cruz, superszybkie hiszpańskie auto, które pokaże Zygzakowi parę nowych sztuczek...

 

"Auta 3" wjadą do kin już w przyszłym roku. Dzieciaki na pewno cię zabiorą, więc już dziś możesz zacząć nadrabiać poprzednie odcinki!