"Apollo 13" to jeden z najbardziej pasjonujących filmów, jakie pamiętamy z młodości. "Filadelfia" to jedno z najwybitniejszych dzieł, jakie kiedykolwiek nakręcono. Nawet jeśli teraz Hanks rozmienia swój talent na drobne - genialnych kreacji nigdy mu nie odbierzemy!

Jakiś czas temu Tom pochwalił się w mediach społecznościowych "nowym samochodem". Jakim? Czerwonym fiatem 126p! Później sfotografował się z podobnymi pojazdami jeszcze kilka razy, dając do zrozumienia, że to nie jest chwilowa fascynacja. Od czasu kibicowskich zapędów Russella Crowe'a, który podczas EURO 2016 mocno wspierał orły Nawałki, chyba żaden zagraniczny aktor nie zrobił dla promocji naszego kraju tyle, co Hanks.

 

I teraz Polacy chcą mu się odwdzięczyć. A konkretnie - mieszkańcy Bielska-Białej, gdzie przez długie lata produkowany był kultowy maluch. Bielszczanie chcą się złożyć i wyprodukować jeszcze jeden egzemplarz "kaszlaka". Jak powiedziała "Dziennikowi Zachodniemu" Monika Jaskólska - inicjatorka akcji - wszystko jest już dopięte na ostatni guzik: w jednym z lokalnych centrów handlowych stanie specjalna skarbonka, do której będzie można dorzucić parę groszy na produkcję samochodu.

 

Taki gest z pewnością rozsławiłby miasto, a i samemu aktorowi sprawiłby sporo radości. Trzymamy kciuki!