Tytuł Człowieka Roku tygodnika "Time" to wieloletnia tradycja - przyznaje się go od lat 20. ubiegłego wieku. I wybór nie pierwszy raz spotkał się z falą krytyki, wszak wcześniej ten tytuł wędrował m.in. do Hitlera i Stalina.

Warto jednak rozgraniczyć dwie kwestie: fakt, że redaktorzy "Time'a" wskazują konkretną osobę, nie znaczy, że zgadzają się z jej poglądami (co zresztą piszą przy okazji okładkowego materiału o Donaldzie Trumpie). Człowiek Roku to rzadko postać nieskazitelna, bo takie rzadko mają duży wpływ na losy świata. Choć możemy mieć wiele wątpliwości co do postawy świeżo upieczonego prezydenta-elekta, a kolejne miesiące w amerykańskiej polityce zapowiadają się cokolwiek niebezpiecznie, trudno odmówić mu wpływu na losy globu. Choć nikt nie dawał Trumpowi większych szans, a jego polityczne ambicje początkowo traktowano z przymrużeniem oka, kontrowersyjny biznesmen właśnie został jedną z najpotężniejszych osób na świecie.

"Time" pisze, że Donald Trump przypomniał Amerykanom, iż pokarmem demagogii jest rozpacz. Choć z tekstu tygodnika bije ogromny sceptycyzm na temat przyszłej prezydentury, to jednak dziennikarze słusznie zauważają, że już po wygranych wyborach, Trump nieco spuścił z tonu i zaczął zachowywać się mniej kontrowersyjnie.

Internauci szybko zareagowali na decyzję "Time'a", zwracając uwagę na... okładkę. Dostrzegasz na niej pewien szczegół?

Trudno stwierdzić, czy literka "M" układająca się w rogi to celowy zabieg. Ale aż wierzyć się nie chce, że graficy tak prestiżowego tytułu nieświadomie popełniliby taką gafę...