Pomysłodawcą programu jest Yevgeny Pyatkovsky, rosyjski magnat telewizyjny. Kontrowersyjny program będzie miał charakter survivalu: jego uczestnicy zostaną pozostawieni w samym środku Syberii (najlepsi pozostaną tam przez kilka miesięcy!). By pokonać przeciwników, będą mogli zrobić dosłownie wszystko...

...ale jednocześnie będą musieli liczyć się z konsekwencjami. Każdy chętny na wzięcie udziału w "Game2: Winter" podpisze zobowiązanie, że wie, co mu grozi. Łącznie z gwałtem oraz morderstwem. Jednocześnie w umowie zostanie zawarta osobna klauzula - jeśli uczestnik sam dopuści się zakazanego czynu (co - biorąc pod uwagę fakt, że wszyscy będą nagrywani 24 godziny na dobę - zapewne zostanie udokumentowane), będzie odpowiadał karnie.

Streaming reality show będzie dostępny cały czas. Widzowie - tak jak miało to miejsce w "Igrzyskach śmierci" - będą mogli wspierać swoich faworytów, np. stosownymi donacjami. Zwycięzca zgarnie ponad milion dolarów. Do tej pory zgłosiło się ponad pięćdziesięciu śmiałków, gotowych do wzięcia udziału w przedsięwzięciu.