"Spirit" to efekt współpracy Depeche Mode z producentem Jamesem Fordem z Simian Mobile Disco (odpowiedzialnym za płyty m.in. Florence & The Machine i Arctic Monkeys). Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem szczęśliwców, którzy mieli już okazję się z nim zapoznać - prestiżowy magazyn "Q" uznał go za "jeden z najmocniej naładowanych energią albumów Depeche Mode od lat".

'Spirit''Spirit' Fot. materiały prasowe

W ramach promocji "Spirit" zespół wyruszy w światową trasę koncertową, na której oczywiście nie zabraknie Polski - Depeche Mode zagrają w Warszawie 21 lipca tego roku. A kilka miesięcy wcześniej, bo już 16 marca, Sony Music Poland oraz Empik zapraszają do warszawskiego baruStudio, gdzie odbędzie się specjalna impreza dla fanów Gahana i spółki. Uczestnicy nie tylko będą mogli przed premierą nabyć album z unikalnym kompletem gadżetów - organizatorzy przygotowali również wiele niespodzianek, o których poinformują wkrótce.

Fragmenty singla "Where's the Revolution" usłyszeliśmy już na ubiegłorocznej konferencji prasowej, zapowiadającej najbliższe plany Depeche Mode: