Sequel - zatytułowany "Red Nose Day Actually" - będzie trwał niestety tylko 10 minut. Za to jego idea jest szczytna: jak napisano w "CoJestGrane24", "Red Nose Day" to brytyjski odpowiednik finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pod koniec lat 80. ubiegłego wieku stworzyła go organizacja Comic Relief, której założycielem jest Richard Curtis, reżyser filmu "To właśnie miłość". Głównym celem Comic Relief jest niesienie pomocy potrzebującym w Wielkiej Brytanii oraz Afryce.

Scenariusz 10-minutowej produkcji napisał właśnie Curtis. Akcja "Red Nose Day Actually" będzie toczyć się dokładnie 14 lat po historiach zaprezentowanych w pierwszej części. Na ekranie - obok Granta, Neesona i Lincolna - zobaczymy również m.in. Rowana Atkinsona, Keirę Knightley, Colina Firtha i Billa Nighy'ego ("I feel it in my fingers!").

Richard Curtis ma nadzieję, że nadchodząca produkcja będzie nie tylko zabawna i spodoba się fanom "To właśnie miłość", ale że również uda się dzięki niej pozyskać dodatkowe fundusze na organizację wydarzeń związanych z Red Nose Day, który przypada 25 maja.

Premiera filmu już 24 marca w kanale BBC One.