Jednak chyba jeszcze ważniejszą informacją niż data premiery jest fakt, że na planie ponownie spotkają się Harrison Ford i Steven Spielberg. Bo czy wyobrażasz sobie, żeby w postać Indiany Jonesa wcielał się ktoś inny niż leciwy już Ford, a Spielberga za kamerą zastąpił reżyser-młokos? Panowie wspólnie stworzyli legendę genialnego archeologa i choć ostatnia część o przygodach Jonesa ("Królestwo Kryształowej Czaszki") nie była może tak doskonała, jak chociażby "Poszukiwacze zaginionej arki", jednak wciąż było to kino rozrywkowe na przyzwoitym poziomie.

Jakby tego było mało, również John Williams - autor charakterystycznego, kultowego już tematu muzycznego z filmów o Indiana Jonesie - potwierdził swój udział w produkcji.

Amerykańskie media wieszczą już, że zapowiadana produkcja będzie pożegnaniem archeologa, wszak w dniu premiery Harrison Ford będzie miał 77 lat. Tym doniesieniom zaprzecza jednak sam Spielberg, który miał stwierdzić, że w żadnym wypadku nie zamierza uśmiercać ikonicznej postaci.

Szczegóły fabuły jeszcze nie są znane. Datę premiery ustalono natomiast - przypominamy, wpisuj w kalendarz - na lipiec 2019 roku.