Survival Race to możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na specjalnie zaprojektowanym torze z widowiskowymi przeszkodami. To rywalizacja z innymi zawodnikami przy niepowtarzalnej atmosferze pomocy i współpracy, dająca dużo satysfakcji i motywacyjnego kopa. Podobnie, jak w ubiegłych latach,  biegi odbędą się na trzech dystansach, tak by umożliwić start wszystkim chętnym - bez względu na predyspozycje. Na osoby rozpoczynające swoją przygodę z ekstremalnymi zawodami czekać będzie STARTER, czyli 3 km i przynajmniej 15 przeszkód. Dla bardziej walecznych przygotowana będzie trasa WARRIOR licząca minimum 30 przeszkód na dystansie 6 km. Najwięksi twardziele muszą przygotować się na piekło formuły MACHINE zgotowane przez 50 przeszkód na trasie 12 km. Ponadto, organizatorzy szykują nową formułę trasy KIDS (dla najmłodszych Survivalowców), a śmiałkowie, którzy potrzebują jeszcze większej dawki adrenaliny i wysiłku, mogą zapisać się na jeden z dwóch dodatkowych wariantów - trasę ANIMAL (24 km i 100 przeszkód) i wprowadzoną w tym roku nowość, czyli trasę MONSTER (36 km i 150 przeszkód). W biegach Survival Race można wystąpić solo bądź w drużynie. Im więcej osób, tym weselej i... taniej.

TRZY MIASTA Z PODWÓJNĄ MOCĄ

W nadchodzącej edycji organizatorzy Survival Race przygotowali dla uczestników oraz kibiców biegu sporo niespodzianek. Najważniejszą z nich jest rozszerzenie imprezy na dwa dni, z większą liczbą fal, co oznacza jeszcze więcej frajdy i emocji na trasie. Nowy sezon biegów Survival Race otworzy tym razem impreza w Poznaniu, gdzie 13 maja wystartują zawodnicy na dystansie 3 i 12 km, a 14 maja wojownicy pokonujący trasę 6 km. Analogiczny plan wydarzenia czeka na uczestników biegu we Wrocławiu, który odbędzie się w dniach 10-11 czerwca. Ukoronowanie edycji 2017 będzie miało miejsce w samej stolicy - finałowy, warszawski bieg odbędzie się 16 i 17 września.  Na wszystkich, którzy zdecydują się stanąć na starcie Survival Race czeka nie tylko bieg, ale przede wszystkim przeszkody - zarówno te klasyczne, cieszące się od lat dużą popularnością, jak i nowe, premierowe konstrukcje. - W każdym sezonie modyfikujemy wachlarz utrudnień i stawiamy przed biegaczami kolejne, emocjonujące wyzwania. Oprócz tego na zawodników czekają także przeszkody, które niezmiennie sprawiają uczestnikom najwięcej frajdy, jak Quater Pipe 2.0 czy 100-metrowa zjeżdżalnia Slip&Slide - mówi Dawid Lewandowski, organizator Survival Race.

POMYSŁ NA RODZINNY WEEKEND

Dwudniowy festiwal Survival Race stanowi ciekawą propozycję nie tylko dla biegaczy, ale także dla osób obserwujących zmagania śmiałków. Na terenie miasteczka festiwalowego organizatorzy przygotowali wiele atrakcji - m.in. rozszerzoną strefę food trucków oraz cieszący się ogromną popularnością Fly Bag, który umożliwia wykonanie widowiskowego skoku z dużej wysokości.

Survival Race to dynamicznie rozwijające się wydarzenie biegowe organizowane od 2014 roku w największych miastach w Polsce. W 2017 roku imprezy biegowe będą miały miejsce 13 i 14 maja w Poznaniu, 10 i 11 czerwca we Wrocławiu oraz 16 i 17 września w  Warszawie. Więcej informacji na temat wydarzenia oraz zapisów na biegi można znaleźć na stronie www.survivalrace.pl.

Organizatorzy zapraszają również do odwiedzenia stoisk partnerów - m.in. strefy aktywności dla rodzin i dzieci Microsoft, z konsolami Xbox One i grami ruchowymi Kinect oraz komputerami Microsoft Surface. Dla najmłodszych przewidziano też specjalną formułę - bieg Survival Race KIDS. Mogą w nim wziąć udział dzieci od 3 do 13 roku życia, a trzy warianty trasy (KRASNAL, PIRAT i NINJA) są odpowiednio dopasowane do poszczególnych grup wiekowych uczestników. Wszyscy kibice i pasjonaci sportu będą mogli również bezpłatnie odwiedzić targi SPORT&FUN, podczas których prezentowane będą nowinki techniczne, gadżety oraz usługi związane ze sportem i rekreacją.

Bardzo istotnym aspektem festiwalu Survival Race jest jego cel charytatywny. W tym roku część pieniędzy ze sprzedaży pakietów przekazana zostanie na rzecz uczestniczki ubiegłorocznej edycji Survival Race, p. Marzanny Wieczorek, która jest podopieczną Fundacji Avalon. Na terenie wydarzenia będzie ponadto realizowana zbiórka pieniędzy na rehabilitację p. Marzanny - w tym celu w miasteczku festiwalowym zostaną rozstawione specjalnie oznakowane puszki.