Któż nie pamięta dziwacznych stworów, które w latach 90. bawiły (i nierzadko straszyły) najmłodszych? Dla fanów kultowej serii mamy dobrą wiadomość - "Muminki" ponownie zagoszczą na ekranach w 2019 roku i wszystko wskazuje na to, że będzie to bardzo spektakularny powrót.

Jak pisze "The Hollywood Reporter" Mama Muminka będzie mówić do nas głosem Rosamund Pike ("Zaginiona Dziewczyna"), a Tata Muminka - Matta Berry'ego ("Królewna Śnieżka i Łowca"). Najwięcej emocji budzi jednak udział w produkcji Kate Winslet - nie wiadomo jeszcze, której postaci autorka użyczy swojego głosu. Może Pannie Migotce?

W pracę nad nowymi odcinkami zaangażowany jest m.in. Nick Park, którego dzieło - "Wallace & Gromit: Zemsta Królika - zdobyło w 2005 roku Oscara za najlepszy długometrażowy film animowany. Wybór Parka nie jest przypadkowy, ponieważ nadchodząca seria będzie wykorzystywała połączenie techniki 2D i 3D. 

"Dolina Muminków" (tak ma być zatytułowany powrót bohaterów) zostanie podzielona na dwa sezony. Każdy będzie składał się z trzynastu ok. 20-minutowych odcinków. Premierę zaplanowano na wiosnę 2019 roku.