Skóra przyszłości

Chodziło o to, by skóra była nie tylko przezroczysta, ale też nadawała się do uszycia torebki czy butów. Wcześniej udawało się uzyskać skórę transparentną, ale jednocześnie twardą i sztywną, słowem nie nadającą się do noszenia. Zespół Ecco Leather przez trzy lata zgłębiał techniki garbowania skór wykorzystywane przez starożytnych Egipcjan i Greków. Wiedzę tę połączył z nowoczesnymi technologiami i dokonał przełomu! Powstała transparentna skóra Apparition. Oprócz przezroczystej faktury wyróżnia ją delikatność i elastyczność. Dodatkowo jest odporna na wodę.

"Technika tworzenia transparentnej skóry, która jednocześnie pozostaje niezwykle miękka, to oczywiście nasz sekret - mówi Sruli Recht, dyrektor kreatywny ECCO Leather. Stworzenie zupełnie nowego materiału to jedno, sukcesem jest użycie go przy produkcji i pokazanie co potrafi, jak zachowuje się w ruchu, jak się zgina, jaki jest w dotyku." dodaje Recht.

 

Specjalnie zaprojektowane buty i ubrania ze skóry transparentnej można zobaczyć w odcieniach zieleni, czerni, pomarańczy i czerwieni. Zobaczyć, bo niestety kupić ich w Polsce nie można. 

Buty z transparentnej skóry Ecco ApparitionButy z transparentnej skóry Ecco Apparition Fot.: materiały prasowe Fot.: materiały prasowe

Buty z transparentnej skóry Ecoo ApparitionButy z transparentnej skóry Ecoo Apparition Fot.: materiały prasowe Fot.: materiały prasowe