- Z czego śmieją się Polacy? Taki temat wzięliśmy na tapet w tym numerze (tak, tak, "tapet" jest poprawny, bo to stół z zielonym suknem, przy którym dawniej toczono negocjacje, podobny do pokerowego). Na okładce Filip Chajzer, w środku wywiad z nim, jeden z mocniejszych (i zabawniejszych) w historii "Logo". Filip, choć "dowcipkuje" na wizji, tak naprawdę robi kawał porządnej roboty i to tej całkiem poważnej (pół miliona załatwione powstańcom piechotą nie chodzi).

Temat numeru, czyli poczucie humoru Polaków, podejmują m.in. Maciej i Lucjan z Make Life Harder oraz stand-uper Michał Kempa. Redakcja sprawdza, jak naprawdę wygląda szkoła przetrwania i czy jest gorsza niż wczasy w Korei Północnej, co niezwykłego jest w ujeżdżaniu byków i czy chodzenie po linie to naprawdę najwspanialsze chwile w życiu. Czytelnicy dowiedzą się, co ciekawego można kupić w autoryzowanych salonach sprzedaży samochodów oraz jaka jest najlepsza trasa samochodowa w Europie (odpowiedź: Trasa Transfogarska w Rumunii). Prawdziwy szok czytelnicy przeżyją, gdy dowiedzą się, że sezon przecen wcale nie oznacza niskich cen.

A ponadto - miejscówki, które warto odwiedzić mając dłuższą przesiadkę we Frankfurcie nad Menem, nowości z targów elektroniki IFA, bardzo dokładne i analityczne zestawienie najnowszych telewizorów wiodących firm i buty na jesień w każdej cenie i w każdym stylu.