Małyszomania trwała w najlepsze, cała Polska wiedziała już co to telemark, wyjście z progu i mamucia skocznia. Piotr Żyła miał wtedy 16 lat, szykował się do swojego debiutu. W tym numerze zapraszamy w podróż w góry - nasz wysłannik odwiedził Piotrka Żyłę w jego rodzinnym Ustroniu. Doradzamy też, jak i w czym jeździć (raczej nie skakać) w tym sezonie, zaglądamy do Chile i do Szwajcarii - z ichnimi górami trudno konkurować naszym Tatrom, nawet jeśli mamy do nich wielki sentyment.

Polecieliśmy do Rosji, sprawdzić jak się mają przygotowania do Mundialu, a także do Meksyku podpatrzeć tamtejsze sztuki walki Lucha Libre. W numerze listopadowym zabieramy Was także do Mediolanu, by zobaczyć, jak się noszą włoscy faceci (spoiler: najlepiej na świecie). Czemu akurat tam? Bo ten numer zrobił nam się odrobinę mafijny. Przypatrujemy się ruchowi "Addiopizzo", akcji społecznej na południu Włoch, która odważyła się powiedzieć STOP haraczom, a gorące lata 90., ale tym razem w Polsce, wspomina z nami ex-żona "Słowika", przywódcy mafii pruszkowskiej.

Ponadto rozmawiamy ze sportowcami, którzy przeszli trudne chwile o tym, jak podnieść się i żyć dalej. Testujemy blendery próżniowe - drogie zabawki, które mają podbić nasze kuchnie, rozmawiamy z ekspertem od ustalania cen czy ktokolwiek nabiera się jeszcze na końcówkę "99", a na deser serwujemy czapki, rękawiczki, szaliki i grube swetry. Przydadzą się nawet, jeśli nie wybierasz się na narty w Tatry, do Chile czy Szwajcarii.