Odwiedzający mogli uczestniczyć w spotkaniach z Apoloniuszem Tajnerem, Staszkiem Karpielem-Bułecką, Maryną Gąsienicą Daniel, Maćkiem Bydlińskim i fachowcami z branży narciarskiej. W strefie EXPO nie zabrakło także symulatora jazdy na nartach i skoczni narciarskiej dla najmłodszych. Biznes Klub PGE Narodowego pękał w szwach. Regiony i stacje narciarskie z Polski, Czech, Słowacji, Austrii, Włoch, Francji, Hiszpanii i Andory zachęcały do wyjazdów na wspaniale przygotowane i naśnieżone stoki. Wielcy i znani producenci sprzętu obok niszowych firm zaprezentowali najnowsze kolekcje na sezon 2017/18. Była też NOWOŚĆ - Strefa Sprzedażowa. Trzy loże VIP zostały zamienione w raj miłośników zimowego szaleństwa oferując najnowsze, zimowe kolekcje.

W ramach drugiej edycji SNOWEXPO organizatorzy oraz polska firma SUPERSNOW przygotowali także nie lada atrakcję - sztucznie naśnieżoną trasę do narciarstwa biegowego! Przez dwa dni wydarzenia pojawiło się na niej ponad 1000 biegaczy narciarskich, wśród których liczną grupę stanowili adepci tej dyscypliny. Specjalnie przygotowana wypożyczalnia sprzętu przez Turbacz XC - trasy cross country oraz Towarzystwo Narciarskie Biegówki wypożyczyła bezpłatnie blisko 800 kompletów sprzętu biegowego.

- Naturalnym rozwojem kolejnych edycji SNOW EXPO jest chęć przybliżania sportów zimowych odwiedzającym, stąd pomysł "Biegówkowego PGE Narodowego", jako wydarzenia towarzyszącego części ekspozycyjnej - powiedział Arkadiusz Walus, organizator SNOW EXPO. - Już dziś mogę powiedzieć, że na kolejnych edycjach śniegu również nie zabraknie - dodał.

Podczas dwóch dni uczestnicy mieli okazję obserwować na żywo reprezentantów Polski. Pod PGE Narodowym biegali Anna Mąka (biathlon), Maciej Staręga, Jan Antolec, Paweł Klisz, Dominik Bury (narciarstwo biegowe). Oprócz pamiątkowych zdjęć oraz rozmowy z kadrowiczami, wielu uczestników zasięgnęło od profesjonalistów praktycznej porady i instruktarzu na śniegu.

 

- Organizatorzy stworzyli pierwszą czynną naśnieżoną trasę do narciarstwa biegowego w Polsce - pod stadionem PGE Narodowym! Można było testować narty, zasięgnąć porad od instruktorów i pasjonatów narciarstwa biegowego, a co najważniejsze spróbować pierwszy raz w tym sezonie stanąć na nartach biegowych w Warszawie - powiedział Jan Antolec, polski biegacz narciarski, zawodnik kadry narodowej.

W sobotę o godzinie 16:00 zostały przeprowadzone zawody "Biegówkowy PGE Narodowy - SPRINT RACE". Formuła wyścigów była mocno zabawowa, jednakże nie zabrakło sportowych emocji i rywalizacji. Amatorzy mieli okazję spróbować swoich sił z najszybszymi narciarzami w Polsce. Zawody zostały rozegrane systemem pucharowym. W rywalizacji kobiet na podium stanęły Wiktoria Kaleta (1 miejsce), Kamila Borkowska (2 miejsce) Patrycja Szwed (3 miejsce), natomiast wśród mężczyzn - Paweł Klisz (1 miejsce), Maciej Staręga (2 miejsce) oraz Dominik Bury (3 miejsce). Wśród kibiców pojawił się Prezes Polskiego Związku Narciarskiego - Apoloniusz Tajner, który zagrzewał do walki swoich zawodników, ale także amatorów startujących w rywalizacji.

Dzięki współpracy Polski Związek Biathlonu wraz z UKS G-8 Bielany dla odwiedzających organizatorzy przygotowali strefę biathlonową, gdzie uczestnicy mieli okazję porozmawiać z zawodniczkami i zawodnikami oraz korzystać ze strzelnicy laserowej.

- Naszym celem było wprowadzenie Polaków w świat narciarstwa biegowego, zainspirowanie pasją do biegów, pokazanie powszechności tej dyscypliny - dziś z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że cel został zrealizowany - powiedział Wojciech Sularz, Prezes Tatra Holding. - Niesamowicie cieszy mnie fakt, że większość z osób, które pojawiły się pod Narodowym zaczynają swoją przygodę z biegówkami. Wiele z nich pierwszy raz w życiu zapinały narty biegowe na naszej trasie - dodał Marcin Glądała przedstawiciel współorganizatora.

Jeszcze kilka tygodni temu wydarzenie dla wielu osób mogłoby się wydawać nierealne. Pasja i chęć do tworzenia unikatowych wydarzeń organizatorów połączona z zaangażowaniem, ogromną wiedzą i doświadczeniem partnerów pozwoliła na otwarcie sezonu narciarstwa biegowego w miejscu, które z pewnością zapadnie w pamięci uczestników. - Do wytworzenia śniegu wykorzystaliśmy nowoczesne urządzenie, przystosowanego do produkcji śniegu w dodatnich temperaturach. Przygotowanie 100 metrowego odcinka trasy biegowej zajęło nam 4 dni, zużyliśmy do tego ponad 300 metrów sześciennych wody - podsumował Rafał Topolski, Prezes Supersnow.