Sport stanowi ważny element męskiego życia. Jak pokazały nasze badania, liczba bluz z kapturem przewyższa w szafie Polaka liczbę marynarek. Buty sportowe? Jesteśmy w stanie wydać na nie więcej, niż na buty do garnituru. Czas wolny? Maratony, siłownia, basen - liczba zdjęć na Facebooku z różnych imprez sportowych z pewnością przegoniła liczbę zdjęć z teatrów czy opery. Dlatego postanowiliśmy nagrodzić tych, którzy są mistrzami tego stylu. Ale dobrze wiedzą, że nie pasuje on na premierę "Traviaty".

Backstage z sesji LOGO

1. Złam zasady

Plebiscyt LOGOPlebiscyt LOGO Fot. Albert Zawada Fot. Albert Zawada

Reguła pierwsza: duże nadruki, logotypy i mocne kolory dozwolone. To, co na co dzień uchodzi za krzykliwe, w siłowni znajduje swoje zastosowanie. Dobrze przygasić je trochę klasyką, np. szarymi dresowymi spodniami czy jednolitą bluzą. Buty? Choćby różne firmy co miesiąc obwieszczały światu, że "rewolucja", że "nowe otwarcie" i "zupełnie nowa technologia", to bądź czujny. Chodzi po prostu o to, żeby były wygodne. Szybkość biegania nie rośnie równomiernie z ceną wydaną na buty.

Stylizacja:

Bluza: Denley.pl, 119,90 zł Koszulka: 4F, 79,90 zł Spodnie dresowe: Cropp, 99,99 zł Buty: Puma, 350 zł Plecak: Victorinox Vx Touring Backpack, 880 zł

2. Zmiana barw

Sportowe stylizacjeSportowe stylizacje Fot. Albert Zawada Fot. Albert Zawada

Pierwszy wysyp koszulek piłkarskich był w latach 90., gdy t-shirt z napisem "Ronaldo" (ale ten starszy i grubszy) zaczęli produkować Chińczycy. Każdy chłopak na boisku mógł zademonstrować światu, kto jest jego idolem. Dziś? Z bazarów przeniosły się do salonów dobrych marek albo do fan-storów najlepszych klubów. Zdecydowanie podniosła się ich jakość i wykonanie, zmieniły nazwiska na plecach, bo innych mamy idoli. Ważne: wbrew pozorom koszulki piłkarskie nadają się nie tylko do kibicowania. Przetestuj swoją podczas kolejnego treningu. Będzie pan zadowolony!

Stylizacja:

Koszulka: Adidas, 169 zł Szorty: Cropp, 59,99 zł Buty: New Balance, 349,99 zł

3. Pełna koncentracja

Sportowe stylizacjeSportowe stylizacje Fot. Albert Zawada Fot. Albert Zawada

Najlepsze ubrania do ćwiczeń są superlekkie i uszyte z tkanin, które trzymają wilgoć z daleka od skóry. Chodzi o materiał, który lepiej wchłania pot, przez co czujemy się bardziej komfortowo. W skrócie: zwykła bawełna odpada, bo choć przewiewna, to po kilku kilometrach na bieżni mokra i ciężka. Dół? Według uznania. Obcisłe portki wyglądają bardziej profesjonalnie, ale nie każdy w nich dobrze się czuje na treningu.

Stylizacja:

Koszulka: Helly Hansen, 149 zł Legginsy: New Balance, 229,99 zł Buty: Adidas/Eobuwie.pl, 299 zł Zegarek: Tissot T-Race Cycling Tour de France Special Edition, 1990 zł

4. Kolejna runda

Sportowe stylizacjeSportowe stylizacje Fot. Albert Zawada Fot. Albert Zawada

Idealny zestaw na rower powinien przylegać do ciała. Czyli: legginsy z szortami sprawdzą się świetnie. Powinien też być odporny nawet na silny wiatr. Ta kurtka New Balance z nowoczesnej tkaniny sprosta najtrudniejszym warunkom pogodowym.

Stylizacja:

Kurtka: New Balance, 469,99 zł T-Shirt: Puma, 119 zł Szorty z legginsami: Reebok, 229,90 zł Zegarek: Tissot T-Race Cycling Tour de France Special Edition, 1990 zł

5. Krótko i na temat

Sportowe stylizacjeSportowe stylizacje Fot. Albert Zawada Fot. Albert Zawada

Dobra długość krótkich spodenek to minimum do połowy uda. Na siłowni nieistotne są trendy, ale jednak: jeśli masz bardzo rozbudowane uda, najlepiej będą prezentować się spodenki w ciemnym kolorze. I jeszcze jedno - kieszenie na zamek. Schowasz w nich kluczyk do szafki. To często element ważniejszy niż modna metka.

Stylizacja:

Bluza: Cropp, 129,99 zł Szorty: New Balance, 249,99 zł

NAJLEPIEJ UBRANI POLACY. KATEGORIA: SPORT

Magazyn LOGO zaprasza do udziału w plebiscycie na najlepiej ubranego Polaka. Co miesiąc prezentować będziemy kandydatów z różnych kategorii. W tym odcinku oceniamy styl sportowy. Kto z nich nosi się najlepiej nie tylko "w robocie", ale i po pracy? Oddaj swój głos na mężczyzn, którzy jednoznacznie kojarzą się ze światem sportu.

Plebiscyt LOGOPlebiscyt LOGO Fot. GETTY IMAGES, EAST NEWS, MATEUSZ SKWARCZEK/AG, MATERIAŁY PRASOWE VISTULA, RECMAN, ARCHIWUM PRYWATNE Fot. GETTY IMAGES, EAST NEWS, MATEUSZ SKWARCZEK/AG, MATERIAŁY PRASOWE VISTULA, RECMAN, ARCHIWUM PRYWATNE

Oto pierwsza odsłona plebiscytu "Logo". Co miesiąc będziemy prezentować inny styl i nominowanych w danej kategorii.

W kategorii SPORT nominowani są:

1. Robert Lewandowski 2. Łukasz Kubot 3. Adam Nawałka 4. Grzegorz Krychowiak 5. Andrzej Wrona 6. Michał Gronowski

Oddaj swój głos na najlepiej ubranego Polaka na stronie www.najlepiejubranipolacy.pl

W kolejnych miesiącach prezentowane będą kandydatury w kategoriach: outdoor, casual, smart casual, business, formal