Podstawą biznesowego stylu jest zawsze garnitur. Jego kolor dobieramy w zależności od pory dnia. Rano możemy sobie pozwolić na jasnoszary czy niebieski, im później, tym kolory powinny być ciemniejsze. Uwaga! Czerń zakładamy tylko na szczególne okazje i raczej po godzinie 17. W biurze lepiej wygląda grafit czy głęboki granat. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem koszuli, pamiętaj, że powinna mieć długi rękaw (poprawnie jest, kiedy mankiety wystają spod marynarki na szerokość palca). Kolor koszuli możesz dobrać pod względem ważności spotkania: biel jest najbardziej elegancka, później błękit i jasny róż, a dopiero dalej w hierarchii pojawiają się drobne wzorki (np. prążki). Podobna zasada obowiązuje w przypadku wyboru krawata i poszetki – gładkie zawsze będą bardziej eleganckie od tych z wzorami. Przyjęło się, że dobrze ubrany biznesmen nie rzuca się w oczy, a jego strój nie odwraca uwagi. To nie oznacza, że musisz chodzić do pracy w nudnym uniformie. Dyskretne wzory i kilka mocnych, kolorowych akcentów zmieszczą się w ramach biurowego dress code’u.

Wzór na sukces

Najlepiej ubrani Polacy: biznesNajlepiej ubrani Polacy: biznes Fot. Michal Mutor

Jak przemycić trochę indywidualnego stylu w sztywnym biurowym dress codzie? Noś wzory! Krata i prążki należą do tych klasycznych i dobrze wyglądają na garniturach. Bardziej wymyślne, jak groszki czy esy-floresy, mogą pojawić się na krawacie lub poszetce.

Stylizacja:

garnitur Vistula, 1290 zł
koszula Ochnik, 69,90 zł
poszetka Recman, 49 zł
krawat Wólczanka, 99,99 zł
buty Lantier/Vistula, 549,99 zł

Najwyższa klasa

Najlepiej ubrani Polacy: biznesNajlepiej ubrani Polacy: biznes Fot. Michal Mutor

Biznesowy look może wiele o tobie powiedzieć, dlatego warto zwracać uwagę na szczegóły i uważnie dobierać dodatki. Zegarek, idealnie zgrywający się z garniturem, to model, który ma ponadczasowy dizajn i szwajcarską jakość. Obie te cechy łączy w sobie model Tissot Chemin Des Tourelles GMT Automatic.

Stylizacja:

marynarka Recman, 599 zł,
koszula Lambert, 299,99 zł,
spinki Wólczanka, 99,99 zł,
krawat Lambert, 149,99 zł,
poszetka Recman, 49 zł,
zegarek Tissot Chemin Des Tourelles GMT Automatic T0994293603800, 4300 zł

Trafne rozwiązanie

Najlepiej ubrani Polacy: biznesNajlepiej ubrani Polacy: biznes Fot. Michal Mutor

Szukając zegarka, który będziesz nosił do biura, weź pod uwagę przede wszystkim, żeby ten, który wybierzesz, nie rzucał się za bardzo w oczy. Model Tissot Heritage Visodate Automatic na metalowej bransolecie, ale z minimalistyczną tarczą, to idealny wybór.

Stylizacja:

marynarka Recman 499 zł,
koszula Lambert 299,99 zł,
krawat Recman 79,90 zł,
poszetka Recman 49,90 zł,
zegarek Tissot Heritage Visodate Automatic T0194301103100, 2400 zł

Prosta logika

Najlepiej ubrani Polacy: biznesNajlepiej ubrani Polacy: biznes Fot. Michal Mutor

Garnitur musi być dopasowany. Źle dobrany do okazji lub sylwetki to sygnał dla pracodawcy czy twoich partnerów biznesowych, że nie dbasz o szczegóły. W obwisłej marynarce po prostu nie wzbudzisz zaufania.

Stylizacja:

garnitur Król, 1599 zł,
koszula Lambert, 299,99 zł,
poszetka Wólczanka, 99,99 zł,
krawat Vistula, 69,99 zł, okulary
Ray-Ban ok. 450 zł

A na dodatek...

Najlepiej ubrani Polacy: biznesNajlepiej ubrani Polacy: biznes Fot. Michal Mutor

Podstawowe kolory w biznesie to granat i szarość. Brązowy, czerwony, zielony, żółty czy fioletowy powinny pojawiać się tylko na dodatkach i w niewielkich ilościach.
Telefon nie tylko dla biznesmena:

HAMMER Energy
18x9 – 5,7-calowy, pancerny smartfon z certyfikatem IP68 potwierdzającym wodo- i
pyłoodporność. Wytrzymały, pełen energii – dla żyjących bardziej. Cena: 999 zł.

NAJLEPIEJ UBRANI POLACY: KATEGORIA BIZNES

Garnitur, choć to wynalazek naszych pradziadków, nie ulega wielkim modyfikacjom. Jednak wprawne oko od razu wypatrzy tego, kto nie tylko „włożył garnitur”, ale wie także, o co w tej grze chodzi. Wybraliśmy kilku takich.

Najlepiej ubrani Polacy: biznesNajlepiej ubrani Polacy: biznes fot. Kamil Piklikiewicz / East News, Darek Golik / Forum, AG Łukasz Falkowski, Renata Dąbrowska, Albert Zawada, Dawid Żuchowicz

W kategorii BIZNES nominowani są:

  1. Robert Biedroń
  2. Zbigniew Boniek
  3. Adam Hofman
  4. Martin Lewandowski
  5. Zbigniew Niemczycki
  6. Rafał Trzaskowski

Oddaj swój głos na najlepiej ubranego Polaka na stronie www.najlepiejubranipolacy.pl