Co w numerze?

Podobno nie ma takiego szczytu, z którego nie da się zjechać na nartach i na który nie można wlecieć dronem – o swojej miłości do gór, a także o tym, jak to jest być jednym z jedenaściorga rodzeństwa opowiadają Łukaszowi Figielskiemu trzej bracia Bargielowie – Andrzej, Grzesiek i Bartek.

Jeśli Tatry nie mają dla ciebie tajemnic, a Alpy wydają się zbyt banalne, to zapewne twoje myśli płyną w kierunku Himalajów. Jak wygląda trekking u stóp najwyższych gór na świecie i dlaczego lepiej skierować się w kierunku Annapurny niż Everestu dowiecie się z tekstu Aleksandra Hudzika.

Orla PerćOrla Perć Jakub Wlodek / AG

To jedna z najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych tras, w jakie można się wybrać w naszym kraju. Czy amatorzy rzeczywiście powinni się trzymać z daleka od Orlej Perci, która od 1909 roku pochłonęła życia 142 osób? O swoich wrażeniach z przejścia z przełęczy Zawrat do przełęczy Krzyżne opowiada Alex Kłoś.

Podobno mężczyźni nigdy nie przestają być dziećmi, tylko z czasem zmieniają zabawki na większe – to porzekadło sprawdziło się w przypadku Franka Przeradzkiego, który tym razem w dziale „Mój pierwszy raz” wybrał się na przejażdżkę czołgiem, a następnie odwiedził salon gier wirtualnej rzeczywistości.

Marzy ci się choć krótki odpoczynek od pracy, ale nie możesz pozwolić sobie na urlop? Wyjściem z tej sytuacji jest mikrowyprawa – Łukasz Długowski, autor książki „Mikrowyprawy w wielkim mieście”, opowiada nam, jak w codzienny schemat: praca–dom–praca wcisnąć punkt „przygoda”.

Hiszpański region RiojaHiszpański region Rioja materiały prasowe

Region Rioja ma dla hiszpańskich winiarzy większą wartość niż całe złoto zatopionych galeonów dla poszukiwaczy skarbów lub Real Madryt dla piłkarskich kibiców – o wrażeniach z podróży do największego hiszpańskiego rejonu winiarskiego opowiada Marek Krześniak.

Spora część z nas pewnego dnia będzie musiała uporać się z tym problemem, więc lepiej przygotować się zawczasu – Przemysław Pilarski w rozmowie z seksuologiem Andrzejem Gryżewskim pyta, jak ojciec powinien rozmawiać o seksie z synem.

Mnóstwo kolorów, malownicze zakamarki medyny, egzotyczne ogrody, poukrywane w wąskich uliczkach riady, doskonałe jedzenie i nawoływania muezinów z minaretów w tle jako podkład muzyczny do zwiedzania miasta – tym razem wybraliśmy się w podróż do Marrakeszu. I polecamy kilka mniej oczywistych atrakcji tego miasta!

Lepiej mądrze stać, niż głupio biegać – ta stara piłkarska zasada doskonale sprawdza się również w każdej innej pracy. Wojciech Brzeziński radzi, jak zwiększyć efektywność swojej pracy, redukując jednocześnie czas przeznaczony na jej wykonanie.

Wszystkoodporne telefonyWszystkoodporne telefony Fot. Agata Jakubowska / Agencja Gazeta

Imponują wydajnością, a przy tym kurz, woda i upadki nie są im straszne. W dziale „Techno” bierzemy pod lupę „wszystkoodporne” telefony – zarówno takie, które można kupić za 700 złotych, jak i te ponad pięciokrotnie droższe.

Wierzymy, że lektura kilku tekstów z górami w roli głównej skłoni wielu z was do wybrania się choć w Bieszczady lub Góry Świętokrzyskie. A skoro tak, to przyda wam się odpowiednie wyposażenie – aż sześć stron poświęciliśmy na sprzęt przydatny zarówno podczas amatorskich, jak i bardziej profesjonalnych wędrówek i wspinaczek.

Volkswagen CaliforniaVolkswagen California Krzysztof Grabek

Volkswagen California to samochód, którym z powodzeniem można wybrać się na wakacje i zapomnieć o istnieniu hoteli – czy rzeczywiście tak jest? Tego dowiecie się z tekstu Krzysztofa Grabka, który niemieckim vanem pojechał aż na Sycylię.

Na racuchu, w tortilli, w poznańskiej pyzie – w dziale Kuchnia tym razem dzielimy się przepisami, w których główna rolę odgrywa szarpana wołowina!

To oczywiście nie wszystkie tematy, które poruszamy w najnowszym numerze. Zapraszamy do kiosków!

LOGO 11/2018LOGO 11/2018 Logo