1. Łysienie

Poza genetyką, złą dietą i zanieczyszczonym środowiskiem dużą rolę w utracie włosów przypisuje się wrażliwości mieszków włosowych na dihydrotestosteron. Im więcej go w męskim organizmie, tym większe ryzyko pojawienia się zakoli. Rozwiązaniem może być transplantacja włosów z wykorzystaniem specjalnego robota ARTAS – robot pobiera pojedyncze zespoły mieszkowe ze skóry głowy, następnie pod nadzorem lekarza maszyna samodzielnie wybiera do przeszczepu najlepszej jakości mieszki włosowe. Robi to z prędkością i precyzją nieosiągalną dla ludzkiej dłoni, dzięki czemu nie uszkadza delikatnych cebulek. Zabieg jest mniej inwazyjny od tradycyjnego i mniej bolesny, poza tym nie pozostawia widocznych blizn, a efekt jest trwały. Skóra goi się bardzo szybko, bo w zaledwie 2-3 dni. Włosy zaczynają odrastać po sześciu miesiącach.

2. Żółtawe zęby

Biel to jedyny słuszny kolor zębów, więc jeśli jesteś w większości, która zmaga się z innymi odcieniami, poddaj się wybielaniu. Skuteczną metodą odzyskania jaśniejszego koloru jest profesjonalne wybielanie zębów przeprowadzane w gabinecie dentystycznym. Chwalony jest żel wybielający z nadtlenkiem karbamidu i nadtlenkiem wodoru. Substancje aktywne w kontakcie z powierzchnią szkliwa zębów w wyniku reakcji chemicznej uwalniają atomy tlenu. Dochodzi więc do utleniania przebarwień, prościej: zęby odzyskują biel. Cały proces nie jest szkodliwy, nie powoduje zmian w strukturze zęba, nie osłabia jego odporności na próchnicę oraz nie powoduje stanu zapalnego, ponieważ tlen atomowy nie wchodzi w reakcję ze szkliwem.

3. Nadpotliwość

Pocić się należy – tak jesteśmy skonstruowani. Jednak jeśli należysz do tej grupy, która poci się bardziej, jest kilka metod, co z tym zrobić. Co ważne, problem nie jest wydumany – leczenie nadpotliwości to jeden z najczęstszych powodów wizyt mężczyzn w gabinetach medycyny estetycznej. Najskuteczniejsza jest toksyna botulinowa, czyli po prostu botoks – paraliżuje działanie nerwów odpowiedzialnych za pocenie. Zabieg nie boli, trwa krótko, efekt jest natychmiastowy. Zalecany pod pachy lub na dłonie (w świecie biznesu to norma). Cena zależy od liczby dawek botoksu.

4. Boczki

Nie myślimy tu oczywiście o wielkiej otyłości o podłożu zdrowotnym, ale po prostu o rezultatach jedzenia słodyczy i nieuprawiania żadnego sportu. Tzw. boczki nikomu nie dodają uroku. Lekarze nazywają to profesjonalnie miejscową otyłością. Jedną z metod, by się ich pozbyć, jest liposukcja urządzeniem VASER Lipo – dzięki sondom ultradźwiękowym pozwala lekarzowi dotrzeć do tkanki tłuszczowej i precyzyjnie usunąć jej nadmiar na różnych głębokościach oraz zebrać to, co zgromadzone wokół mięśni wybranej okolicy, w tym wypadku brzucha. Taka liposukcja nie tylko odchudza, ale przede wszystkim modeluje sylwetkę i podkreśla kształt mięśni. Efekt widoczny miesiąc po zabiegu.

5. Zarys szczęki

Kwas hialuronowy oficjalnie przestał być antidotum jedynie na kobiece zmarszczki czy zapadnięte policzki. Pojawił się bowiem preparat o nazwie Neauvia Man, który w składzie ma specjalnie opracowaną formułę z kwasem hialuronowym przeznaczonym wyłącznie dla męskiej skóry. A ta jest o 20% grubsza od kobiecej i różni się budową w głębszych warstwach odpowiedzialnych za utrzymanie jędrnej i gładkiej powierzchni. W odmładzaniu męskiej twarzy lekarz zamiast wypełniać i zaokrąglać, podkreśla ostrzejsze rysy. Preparat Neauvia Man służy do zabiegów ostrzykiwania policzków, żuchwy, skroni, nosa i brody. Rysy twarzy będą ostrzejsze i bardziej męskie. Plus? Odmłodzenie twarzy i opóźnienie efektów starzenia.

6. Nadmierne owłosienie

Włosy na ciele są OK, pod warunkiem że to ty zdecydujesz, gdzie mają rosnąć. Na plecach, ramionach i karku? O nie. Te warto zlikwidować na zawsze. Najlepiej skutecznym i bezbolesnym laserem. Soprano Ice to jedyne urządzenie i jednocześnie nowoczesna metoda epilacji laserowej, która niszczy włoski jasne i ciemne, nawet na opalonej skórze, a ich usuwanie jest bezbolesne. Działa tak: wiązka światła przepuszczona przez skórę skutecznie niszczy mieszki włosowe. Jednocześnie głowica urządzenia chłodzi powierzchnię skóry, co sprawia, że zabieg jest komfortowy i nie ma ryzyka poparzeń. Zabieg laserowej depilacji powinien być wykonywany w serii minimum czterech w odstępach 6-8 tygodni.

7. Rozstępy

To ubytki w skórze powstałe w wyniku zerwania włókien kolagenu i elastyny. Dzieje się tak, gdy skóra w krótkim czasie jest narażona na rozciąganie – u kobiet najczęściej podczas ciąży, u mężczyzn, gdy przesadzają z siłownią (lub szybko przytyją). W czasie stanu zapalnego rozstępy mają kolor czerwony, który utrzymuje się od trzech miesięcy do dwóch lat. W drugim etapie, tzw. zanikowym, powstają białe linie, które potrafią oszpecić skórę. Kiedyś usuwano wyłącznie to pierwsze stadium, obecnie medycyna potrafi zadziałać w obu przypadkach. Sposób na rozstępy? Pilingi i dermabrazja, ale najskuteczniejsza jest radiofrekwencja mikroigłowa. Polega na nakłuwaniu i podgrzaniu skóry. Emitowana wiązka fal radiowych pobudza fibroblasty (tkanka łączna) do produkcji nowej elastyny i kolagenu. Potrzebne są dwa-trzy zabiegi. Efekt po trzech miesiącach.

8. Podwójny podbródek

To jedna z najbardziej odpornych na treningi części ciała. Można mieć kaloryfer na brzuchu, bicepsy jak kulturysta, a podbródek jak wisiał, tak wisi. Nic dziwnego, że zabieg usuwania podwójnego podbródka pnie się na listach popularności, a w USA przegania operacje powiększania piersi. Co zrobić z drugim podbródkiem? Fachowa nazwa zabiegu to lipoliza laserowa. Do redukcji tkanki tłuszczowej wykorzystuje się promieniowanie laserowe. Światło lasera rozbija ścianki tkanek tłuszczowych, uwalniając ich zawartość. Tłuszcz jest metabolizowany i organizm pozbywa się go w ciągu trzech miesięcy. Efekt, choć przychodzi z bólem i po pewnym czasie, jest zadowalający.

9. Wory pod oczami

Najlepszym lekarstwem jest sen, twierdzą lekarze. Pani z drogerii, że dobry krem. Medycyna estetyczna, że jednak mezoterapia. To koktajl zawierający kwas hialuronowy, ruszczyk (taka roślinka czyszcząca krew), jagodę, rozmaryn, witaminę C i heksapeptydy. Poprawia mikrokrążenie oraz elastyczność skóry, zmniejszając tendencję do gromadzenia się płynów wokół oczu. Potrzeba 3-5 zabiegów, mniej więcej co tydzień.

10. Chrapanie

Jeśli nie chrapiesz dlatego, że masz jakieś poważniejsze problemy, pozbędziesz się problemu bardzo szybko. Jak? Mamy dwa podniebienia: miękkie i twarde. Odgłos chrapania powstaje w wyniku drgań podniebienia miękkiego, jeśli jest zbyt wiotkie. Wszystkie metody redukcji chrapania polegają na jego usztywnieniu. Koblacja to usztywnianie podniebienia miękkimi falami radiowymi (efekt już po 30 minutach, od 3 tys. zł), jest też opcja z implantami z włókna poliestrowego wszczepianymi w podniebienie.

11. Wady wzroku

Mamy okulary i soczewki kontaktowe. Z tym że wada wzroku uniemożliwia uprawianie niektórych sportów wyczynowych, np. surfingu – okulary spadną, soczewki wypłyną, jak wpadniemy do wody. Warto rozważyć laserową korekcję wzroku, która staje się coraz bardziej powszechna.

Kiedyś zabiegi były mało komfortowe i bolesne. Operowano oko po oku w odstępie miesiąca, pacjent chodził z opatrunkiem kilka dni. Dziś przeprowadzane są szybko, po kilku dniach pacjent wraca do codziennych czynności

– mówi prof. Iwona Grabska- Liberek, prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

W Polsce stosowana jest już technika Smart Surf NTLT. W całości bezdotykowa (nie używa się noża) procedura nie ingeruje w głębsze warstwy rogówki. Jest bezpieczna i daje szybkie efekty. sprawia, że zabieg jest komfortowy i nie ma ryzyka poparzeń. Zabieg laserowej epilacji powinien być wykonywany w serii minimum czterech w odstępach 6-8 tygodni.