Wywiad z Grzegorzem Damięckim

Wywiad z Grzegorzem Damięckim dla LOGOWywiad z Grzegorzem Damięckim dla LOGO Fot . Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Chociaż Grzegorza Damięckiego mogliśmy zobaczyć na dużym ekranie na początku lat dziewięćdziesiątych w „Liście Schindlera”, to na dobre do zbiorowej świadomości udało mu się przedrzeć dzięki kreacjom w głośnych serialach ostatnich lat – „Pakcie”, „Watasze” oraz przede wszystkim w „Belfrze”. W rozmowie z Łukaszem Muszyńskim Damięcki opowiada między innymi o pierwszej bójce, przygodach z perhydrolem i o tym, dlaczego czasem czuje się jak zając uciekający przed myśliwym.

Temat numeru: 7 grzechów współczesnego faceta

7 grzechów głównych nowoczesnego faceta: nieczystość7 grzechów głównych nowoczesnego faceta: nieczystość Netflix

Czasy się zmieniają, ale grzechy pozostają te same – może jedynie w trochę innej formie. Pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew i lenistwo – opisujemy, jak siedem grzechów głównych wygląda w wykonaniu współczesnych mężczyzn. Między innymi pytamy, co ich kolokwialnie mówiąc wk****, rozmawiamy z zawodowym pokerzystą i bierzemy pod lupę popularne burgery.

Co zrobić z tacami na firmowej stołówce, gdy te nie mieszczą się na stołach

Na to pytanie odpowie oczywiście Adam Jarczyński, dyrektor generalny Polskiej Akademii Protokołu i Etykiety. Z rubryki „Savoir vivre” dowiecie się także  jak (i w sumie – czy w ogóle) zwrócić uwagę koledze z pracy, że przychodzenie do niej chory nie jest najlepszym pomysłem.

Morsowanie i zegarmistrzostwo

Mój pierwszy raz: morsowanieMój pierwszy raz: morsowanie Albert Zawada / Agencja Wyborcza.pl

W teorii morsowanie to prosta sprawa – wchodzi się do lodowatej wody, i tyle. W praktyce wygląda to jednak nieco inaczej… Czyli jak? Tego dowiecie się od Franka Przeradzkiego, który oprócz zimnej kąpieli udał się również na kurs zegarmistrzowski.

Samoobrona breloczkiem

Ma zaledwie 14 centymetrów długości, jednak zarówno w bardziej, jak i mniej wprawnych rękach może okazać się skutecznym narzędziem do samoobrony. Alex Kłoś na własnej skórze przekonał się, jak wygląda walka z użyciem kubotana.

Zakochani są wśród nas

Dlaczego pierwszy etap zakochania tak bardzo zaburza percepcję rzeczywistości i sprawia, że miłość niemal dosłownie staje się ślepa? O romantycznej miłości i o tym, co bierzemy za romantyczną miłość Przemysław Pilarski pyta seksuologa Andrzeja Gryżewskiego.

Jeżeli jest marzec, to jesteśmy w Ammanie

Podróże: AmmanPodróże: Amman Image Courtesy of Jennifer Hayes / Getty Images

Stolica Jordanii w pierwszej chwili wydaje się dość odległą i egzotyczną destynacją, jednak bilety lotnicze tam i z powrotem kosztują tyle, co Pendolino z Warszawy do Gdańska. Z marcowego „Logo” dowiecie się, co warto zobaczyć w Ammanie.

Nadmiar kreatywności

Masz mnóstwo pomysłów, ciągle zaczynasz nowe, wspaniałe projekty, ale z jakiegoś powodu ich nie kończysz… Znasz to, prawda? Z tekstu Wojciecha Brzezińskiego dowiesz się, jak przezwyciężyć twórczą niemoc i jak nauczyć się doprowadzać sprawy do końca.

Naprawdę jest taki zawód: brafitter

Mężczyzna, który zarabia na tym, że pomaga kobietom dobrać odpowiedni biustonosz. Dla wielu brzmi to jak praca marzeń, ale jak jest w rzeczywistości? O swoich doświadczeniach opowiada Markowi Krześniakowi Sławomir Kazimierczuk – człowiek, który o biustach i biustonoszach wie wszystko.

Techno: słuchawki bezprzewodowe Bluetooth i laptopy gamingowe

Zaczęło się – jak zwykle – od Apple i ich Airpodsów. Niedługo po tym bezprzewodowe słuchawki mieli w swoich ofertach niemal wszyscy inni producenci. Sprawdzamy, które z nich rzeczywiście warto kupić, a które lepiej sobie odpuścić. Kontynuując temat sprzętu dla gracza z poprzedniego numeru bierzemy też pod lupę laptopy gamingowe.

Moto: jazda o kropelce i pickupy

Ekowyzwanie: jazda o kropelceEkowyzwanie: jazda o kropelce Mariusz Barwinski

Jeździć szybko umie praktycznie każdy – zupełnie inaczej sprawy się mają, gdy trzeba jeździć jak najoszczędniej. Krzysztof Grabek przekonał się o tym na własnej skórze, biorąc udział w wyzwaniu Volkswagena. W dziale Moto sprawdzamy też pickupy i porównujemy ze sobą VW Amaroka, Toyotę Hilux, Nissana Navarę i Mitsubishi L200.

Styl: czy trendy da się nosić, Pitti Uomo i kolekcjonowanie butów

Sprawdzamy, czy ubrania z wybiegów da się nosić na co dzień (od razu odpowiadamy – da się, i pokazujemy jak to robić), zdajemy relację ze słynnych targów mody męskiej Pitti Uomo i wyjaśniamy, kim są sneakerheadzi i skąd się wzięła ich pasja.

To oczywiście nie wszystkie tematy, które podejmujemy w marcowym numerze. Zapraszamy do kiosków!

Magazyn LOGO - marzec 2019Magazyn LOGO - marzec 2019 LOGO