Wywiad z Jackiem Braciakiem

Jacek Braciak jest chyba w stanie zagrać każdą postać. Z Markiem Krześniakiem spotkał się w naszej redakcji i wcielił się w rolę miłego faceta, z którym świetnie się gada na każdy temat. A może naprawdę taki jest? Oceńcie sami. Jacek opowiada nie tylko o filmach, ale też o tym, czemu nie został piłkarzem, mechanikiem ani Michałem Bajorem.

Temat numeru: hotele

W 5-gwiazdkowym hotelu personel powinien nosić jednolite stroje.W 5-gwiazdkowym hotelu personel powinien nosić jednolite stroje. WERNER STRAUBE PHOTO, MATERIAŁY PRASOWE

Tym razem tematem numeru zostały hotele. W jednym z tekstów odpowiadamy na nurtujące wielu pytania między innymi o słynne hotelowe gwiazdki, jakie wyposażenie pokoju i łazienki zapewnia każdy z „gwiazdkowych standardów”, kiedy dostaniemy żelazko i darmowy internet, a także czym właściwie kierować się przy wyborze hotelu. Porozmawialiśmy także z Lechem, który z krótkoterminowego wynajmu mieszkań za pośrednictwem Airbnb uczynił sposób na życie oraz stworzyliśmy kolejną odsłonę naszego rankingu najlepszych hoteli w Polsce.

Badminton i wizyta u prezydenta

Do długiej listy czynności, które Franek Przeradzki wykonywał po raz pierwszy w życiu doszły dwie – każda z zupełnie innej dziedziny. Najpierw „Człowiek Przygoda” wybrał się na kurs badmintona sportowego, a następnie przywdział garnitur i odwiedził najważniejszego – przynajmniej teoretycznie – człowieka w Polsce, czyli prezydenta Andrzeja Dudę.

Kajakowanie w Polsce

Wisła. Łachy piachu przyciągają nie tylko ptactwo.Wisła. Łachy piachu przyciągają nie tylko ptactwo. Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Jeśli wybierać się w naszym kraju na spływ kajakowy, to gdzie konkretnie? Najlepsze rzeki do uprawiania tego przyjemnego sportu w naszym kraju i jego bliskim otoczeniu wymienia i charakteryzuje Piotr Kaliszek – członek Akademickiego Klubu Kajakowego „Habazie” i zarazem wodniak o dużym doświadczeniu w turystyce kajakowej po rzekach polskich.

Rozmowa o podniecaniu

Co tak naprawdę nas podnieca, co powinniśmy zrobić gdy mamy trudności z osiągnięciem tego stanu i dlaczego korzystanie z magicznych tabletek to średnio udany pomysł? Przemysław Pilarski rozmawia z seksuologiem Andrzejem Gryżewskim między innymi o dzienniczkach pożądania, zapełnianiu seksualnego koszyka i o tym, że w pewnych kwestiach bardzo mało różnimy się od androidów z serialu „Westworld”.

Jeśli jest kwiecień, to jesteśmy w Odessie

Klub Ibiza w OdessieKlub Ibiza w Odessie Shutterstock

W lipcu gwarno tu i tłoczno, w styczniu spodoba się co najwyżej morsom. W kwietniu będzie akurat, bo ceny niskie, hotele komfortowe, a zmrożone wódki i rozgrzewające koniaki odciągają uwagę od przykurzonych ulic. Marcin Kasprzak wskazuje kilka miejscówek, które żal by było ominąć podczas pobytu w tej „ukraińskiej odpowiedzi na Cannes”.

Uwaga na podglądaczy

Czy ludzie, którzy zaklejają kamerkę w laptopie to oderwani od rzeczywistości miłośnicy teorii spiskowych, czy może jednak ludzie świadomi realnego zagrożenia? Grzegorz Kubera opowiada o tym, jak cyberprzestępcy polują nie tylko na naszą prywatność, ale także pieniądze. I to niemałe!

Co na rower?

Choć w kwietniu „nie te święta”,my ubraliśmy dwa rowery niczym choinki. Przyjrzeliśmy się akcesoriom rowerowym – tańszym i droższym oraz mniej i bardziej przydatnym, a także wzięliśmy pod lupę odzież, która powstała z myślą o miłośnikach dwóch kółek.

Moto: MX-5 w Czarnogórze, nie takie zwykłe Golfy i cenne znaleziska

Most nad kanionem Tara, a na nim, jak resoraki, ustawione nowe modele Mazdy. Brakuje do kompletu tylko nowej Mazdy 3.Most nad kanionem Tara, a na nim, jak resoraki, ustawione nowe modele Mazdy. Brakuje do kompletu tylko nowej Mazdy 3. Mazda

W tym miesiącu dział „Moto” jest u nas niezwykle zróżnicowany. Dzielimy się w nim wrażeniami z jazdy Mazdą MX-5 po malowniczych i krętych drogach Czarnogóry, porównujemy ze sobą dwa Golfy oznaczone literkami GTI i TCR i piszemy o tym, jakie motoryzacyjne cuda można znaleźć w starych szopach i stodołach. W ramach „Motosondy” przepytujemy tym razem Bartłomieja Topę.

26 rzeczy, które powinieneś mieć w swojej szafie

Nie każdy musi być specjalistą od mody męskiej i mieć w szafie więcej ciuchów od swojej partnerki. Przezentujemy 26 rzeczy, które będą podstawą twojej garderoby na lata i pozostaną modne bez względu na obowiązujące trendy.

Audiobook w prezencie

Kwietniowe 'Logo' z audiobookiemKwietniowe 'Logo' z audiobookiem Red.

Szukaj wydania również z prezentem, audiobookiem Michała Ogórka. „Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców” w interpretacji Leszka Filipowicza. Dziennikarz i satyryk Michał Ogórek z przymrużeniem oka przygląda się sylwetkom polskich przywódców, skrupulatnie odtwarzając obraz Polski, jaki tworzono w poszczególnych okresach niepodległości. Z humorem przygląda się m.in Józefowi Piłsudskiemu, Władysławowi Gomułce, Edwardowi Gierkowi, Wojciechowi Jaruzelskiemu, Lechowi Wałęsie oraz Lechowi i Jarosławowi Kaczyńskim – sympatiom, antypatiom oraz fascynacjom w ich stronę skierowanym.

To oczywiście nie wszystkie tematy, które podejmujemy w kwietniowym numerze. Zapraszamy do kiosków!

Magazyn 'Logo' - kwiecień 2019Magazyn 'Logo' - kwiecień 2019 Logo