Wywiad z Michałem Koterskim

Michał KoterskiMichał Koterski Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Michał Koterski jest jednocześnie ojcem i synem znanego ojca. Z rozmowie z Łukaszem Figielskim (który swoją drogą też jest ojcem) opowiada nie tylko o relacjach rodzinnych, ale również o pracy i nie zawsze łatwych momentach w życiu.

Temat numeru: super-tata

Temat ojcostwa traktujemy kompleksowo. Podpowiadamy, jakie prezenty wręczyć dziecku w jego dniu (to już niebawem!), jak zaszczepić w dziecku pasję i nie być przy tym toksycznym, czym się kierować podczas wyboru fotelika do samochodu (prędzej czy później spora część z nas będzie musiała to zrobić), a także rozmawiamy z dietetykiem o poszerzaniu dziecięcego jadłospisu.

Test płodności i wódka w Petersburgu

Franek Przeradzki w klinice płodnościFranek Przeradzki w klinice płodności Albert Zawada / Agencja Wyborcza.pl

W ramach „Mojego pierwszego razu” Franek Przeradzki udał się do kliniki płodności. I chociaż ten temat potrafi wzbudzić uzasadnioną wesołość i prowokować do zadawania oczywistych pytań, to jest jak najbardziej poważny. A żeby nie obracać się wyłącznie wokół tematu dzieci, Franek udał się też na testowanie wódki do Petersburga.

Kraina wulkanów

W Gwatemali jest ponad 30 wulkanów, ale Fuego - czyli Ogień - jest najbardziej aktywny w całej Ameryce Środkowej. Jacek Śledziński widział go na własne oczy i dzieli się swoimi wrażeniami, a przy okazji opowiada, co warto zobaczyć i czego spróbować podczas wizyty w tym niewielkim kraju.

Friends with benefits nie istnieje

O tym, czy komedie romantyczne mają równie destrukcyjny wpływ na kobiecą psychikę jak pornograficzne na męską, dlaczego nie ma czegoś takiego jak „friends with benefits” oraz o tym, czy przyjaźń może przerodzić się w związek rozmawiają Przemysław Pilarski i Andrzej Gryżewski.

Jeśli jest czerwiec, to jesteśmy w Sankt Petersburgu

PetersburgPetersburg Shutterstock

Większości ludzi Petersburg kojarzy się głównie z Newskim Prospektem i Ermitażem, ale to miasto ma o wiele więcej do zaoferowania turystom. Z naszego przewodnika dowiecie się o kilku mniej oczywistych rzeczach, które warto zobaczyć na własne oczy podczas wizyty w drugim najludniejszym mieście w Rosji.

OCR dla każdego

Nerdom skrót OCR może kojarzyć się z systemem rozpoznawania pisma, ale w tym przypadku chodzi o Obstacle Course Racing, czyli biegi z przeszkodami. Kacper Kąkol opowie o tym sporcie i przy okazji dowiecie się, dlaczego nosi miano „biegowego świra”.

Bajzel na biurku, w głowie, w karierze

Marie Kondo to japońska królowa sprzątania. Czy za pomocą jej metod można też zrobić porządek z własną karierą? Tego dowiecie się z tekstu Wojciecha Brzezińskiego.

Naprawdę jest taki zawód: juicer

Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że na rynku pojawiły się zawody, o których kilka lat temu jeszcze nikt nie słyszał. W naszej stałej rubryce o swojej pracy opowiada juicer – człowiek, który zarabia na życie ładowaniem elektrycznych hulajnóg.

Techno: elektryczne golarki, głośniki i czytniki ebooków

Test golarekTest golarek Fot. Andrzej Krasowski

Jaką elektryczną golarkę wybrać? Aby poszukać rzetelnej odpowiedzi na to pytanie, poprosiliśmy o pomoc zawodowców, czyli barberów z warszawskiej Ferajny. Przyglądamy się też niewielkim głośnikom bluetooth oraz czytnikom ebooków.

Moto: aukcja klasyków, popularne kompakty i alternatywy dla SUV-ów

Zdajemy relację z aukcji klasyków (na której niestety nie wylicytowaliśmy żadnego), porównujemy ze sobą samochody, które niebawem masowo pojawią się na naszych ulicach (czyli Skodę Scalę, Toyotę Corollę i Forda Focusa), a także przyglądamy się kilku pojazdom, które naszym zdaniem stanowią dobrą alternatywę dla SUV-ów.

Styl: poza miastem

Przed wyruszeniem w drogę należy… odpowiednio się ubrać. Tym razem dział Styl poświęcamy ubraniom outdoorowym i podpowiadamy, które z nich warto zabrać ze sobą, planując wypad za miasto.

Magazyn Logo - czerwiec 2019Magazyn Logo - czerwiec 2019 Logo

To oczywiście nie wszystkie tematy, które podejmujemy w czerwcowym numerze. Zapraszamy do kiosków!