Temat numeru: Prowadzę, nie klikam

W tytule swojego tekstu Artur Włodarski nazwał smartfona „elektroniczną kostuchą”. Za mocno? Cóż, autor ma sporo argumentów na poparcie swojej tezy. Postanowiliśmy też empirycznie przekonać się, jak wygląda omijanie przeszkody na drodze w sytuacji, gdy kierowca próbuje dzielić swoją uwagę pomiędzy ulicą a Facebookiem w telefonie – w tym celu udaliśmy się na Tor Modlin. Aby zwrócić uwagę na problem korzystania z telefonu w trakcie prowadzenia samochodu, do tego numeru “Logo” dołączamy prezent w postaci zawieszki na lusterko – i to nie byle jakiej, bo o zapachu luksusowego samochodu!

Wywiad z O.S.T.R.-em

O.S.T.R. - wywiad dla LogoO.S.T.R. - wywiad dla Logo Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Na albumie „Życie po śmierci” rapował „Jak kierujesz autem, nie pisz sms-ów”, czym doskonale wpasował się w tematykę lipcowego numeru. Z Adamem Ostrowskim, lepiej znanym jako O.S.T.R., porozmawialiśmy również o wydanej niedawno autobiografii, o tym jak zmieniła się scena hip-hopowa w ciągu ostatnich kilkunastu lat i o sytuacji, jaka spotkała go na wręczeniu nagród dla osób zasłużonych dla Łodzi.

Cyrk i zabójcze burrito

Franek Przeradzki postanowił sprawdzić, jak wygląda starcie amatora ze sztuczkami cyrkowymi – spróbował między innymi żonglerki, chodzenia po linie i jazdy na monocyklu. Najtrudniejsze zadanie otrzymał jednak później, kiedy wybrał się do knajpy z meksykańskim jedzeniem i zamówił danie o wiele mówiącej nazwie Killer Burrito…

Najciekawsze trasy rowerowe w Polsce

Trasa wzdłuż Odry i Nysy - jeden z najciekawszych szlaków rowerowych w PolsceTrasa wzdłuż Odry i Nysy - jeden z najciekawszych szlaków rowerowych w Polsce Andrzej Zbraniecki

Lasy, góry, jeziora i brzeg morza. Jak Polska długa i szeroka coraz więcej jest szlaków rowerowych. Ich łączna długość liczona jest już w dziesiątkach tysięcy kilometrów. Asfalt, szutry, leśne dukty, polne drogi i górskie trakty. Dokąd wyruszyć? Wybraliśmy 14 propozycji i różne typy rowerów, które sprawdzą się w trasie.

Najlepsze parki wodne w Europie

Do miasta czy nad morze? Na plażę czy na basen? Zwiedzamy, czy leżymy plackiem? Da się połączyć pozorne sprzeczności i spędzić dzień w którymś z najlepszych parków wodnych w Europie. Sprawdźcie koniecznie nasz subiektywny wybór.

Jak zakończyć związek?

Jak rozpoznać, że nadszedł moment na podjęcie decyzji o zakończeniu związku? Kiedy najlepiej to zrobić? Czym się różni toksyczna relacja od wypalonej i która z nich jest gorsza? O ostatnich etapach związku i wątpliwościach związanych z jego zakończeniem rozmawiają Przemysław Pilarski i seksuolog Andrzej Gryżewski.

Jeśli jest lipiec, to jesteśmy w Sztokholmie

Marcin Kasprzak twierdzi, że Sztokhol to najlepsza ze skandynawskich stolic – „bo król, co jeździ rowerem, bo ABBA, bo blondynki, bo szlak Stiega Larssona”. Z naszego przewodnika dowiecie się o kilku mniej oczywistych rzeczach, które warto zobaczyć na własne oczy podczas wizyty w największym mieście Szwecji.

Jak znaleźć pracę?

A raczej – jak nie poddawać się przy szukaniu wymarzonej pracy. Wojciech Brzeziński radzi, co zrobić w sytuacji, gdy nawet w sytuacji posiadania dobrego CV odzew ze strony pracodawców jest zdecydowanie mniejszy od oczekiwanego.

Techno: multiroom i smartfony do zdjęć podwodnych

Test smartfonów podwodnychTest smartfonów podwodnych Fot. Agata Jakubowska / Agencja Gazeta

Jeśli od krystalicznie czystej, audiofilskiej jakości dźwięku ważniejszy jest dla ciebie brak wiecznie plątających się kabli, to mamy dla ciebie idealne rozwiązanie. Wzięliśmy bowiem pod lupę systemy multiroom, czyli krótko mówiąc domowe zestawy audio niepołączone kablami i sterowane za pomocą smartfona. Sprawdzamy także, które z telefonów robią najlepsze zdjęcia pod wodą.

Moto: wielki wyścig miejski i BMW z serii X

BMW X7BMW X7 Uwe Fischer

Samochodem czy rowerem? Hulajnogą czy skuterem? Taksówką czy komunikacją miejską? Wzięliśmy to na klatę i sprawdziliśmy, czym najkorzystniej przebić się przez miasto. Przyjrzeliśmy się także czterem najnowszym przedstawicielom rodziny “X” BMW.

Styl: casual

Tym razem dział styl poświęcamy ubraniom reprezentującym styl casual, czyli w dokładnym tłumaczeniu „codzienny”. Jednocześnie prezentujemy kolejnych nominowanych w plebiscycie „Najlepiej ubrani Polacy” – są to Adam Darski, ReZigiusz, Dawid Podsiadło, Kamil Pawelski, Mikołaj Roznerski i Maciej Musiał.

Magazyn Logo - lipiec 2019Magazyn Logo - lipiec 2019 Logo

To oczywiście nie wszystkie tematy, które podejmujemy w lipcowym numerze. Zapraszamy do kiosków!