Temat numeru: pułapki umysłu

Ludzki mózg to wspaniałe urządzenie, ale podatne na wpływy i manipulacje. Przykłady takich zgłębiamy w naszym temacie numeru. Marek Krześniak pisze między innymi o błędach poznawczych, efekcie Mandeli i percepcji podprogowej, a znany iluzjonista Y opowiada nam między innymi o tym, jaka jest różnica pomiędzy magią i iluzją oraz czy ludzie jego profesji są odporni na wszelakie pułapki umysłu.

Wywiad: Patryk Vega

Patryk Vega - sesja okładkowa dla Magazynu LOGOPatryk Vega - sesja okładkowa dla Magazynu LOGO Fot . Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Stwierdzenie, że jego filmy kocha się lub nienawidzi jest tak samo banalne, jak prawdziwe. Patryk Vega opowiada nam o tym, jak jego zdaniem film „Polityka” wpłynie na sytuację w Polsce, jak udało mu się schudnąć 55 kilogramów w rok, dlaczego już nigdy nie wybierze się do Japonii i co sprawia, że lamborghini jest lepszym samochodem do jazdy po mieście od ferrari.

Na torze i w kinie

Franek Przeradzki tym razem postanowił sprawdzić, czym różni się jazda samochodem na torze od tej ulicznej – w tym celu udał się na tor Silesia Ring, aby wziąć udział w BMW Driving Experience. Jego następne zadanie wymagało zdecydowanie mniej aktywności, co nie znaczy, że było mniej przyjemne – obejrzał „Króla Lwa” w specjalnej sali kinowej Heliosa.

Latanie na paralotni

„Jest jak w kinie. Siedzę wygodnie i podziwiam widoki. Za plecami mam jednego z najbardziej doświadczonych polskich paralotniarzy Pawła Farona. Nic tylko latać. Oby nie za długo…” – dlaczego? Tego dowiecie się z tekstu Alexa Kłosia, który postanowił zobaczyć, jak wyglądać świat z perspektywy „szmaty”.

Trening z Navalem

Spędził 14 lat w GROM-ie, w międzyczasie aż dziewięć razy wyjeżdżał na misje bojowe do Iraku i Afganistanu. Nasz człowiek Damian wziął udział w prowadzonym przez niego treningu – spodziewał się, że łatwo nie będzie, ale efekt końcowy przerósł jego wyobrażenia…

Galapagos

Jeden z najsłynniejszych widoków na Galapagos z wulkanu na wyspie Bartolomé. Aktywność wulkaniczna na archipelagu jest nadal wielka.
Ostatnia erupcja była dwa lata temu.Jeden z najsłynniejszych widoków na Galapagos z wulkanu na wyspie Bartolomé. Aktywność wulkaniczna na archipelagu jest nadal wielka. Ostatnia erupcja była dwa lata temu. Shutterstock

Wyspy Galapagos kojarzą się przede wszystkim z wielkimi żółwiami, ale możliwość zobaczenia na własne oczy tych długowiecznych zwierząt nie jest jedyną atrakcją, jaka czeka na turystów. Nasz człowiek odwiedził ten należący do Ekwadoru archipelag i dzieli się swoimi wrażeniami. Gdy przeczytacie, przekonacie się, że zdecydowanie ma czym!

Problemy z płonącym konarem

„Facet ma stawiać, a jemu ma stawać”. Czy naprawdę tego kobiety od nas oczekują? Przemysław Pilarski rozmawia o tym z seksuologiem Andrzejem Gryżewskim, skupiając się na sytuacji, kiedy jest kłopot z drugą częścią tego stwierdzenia. Bo problem wciąż powraca niczym natrętna – oczywiście hiszpańska – mucha.

Jeśli jest wrzesień, to jesteśmy w… Łodzi

ŁódźŁódź Shutterstock

Kiedyś „Ziemia obiecana”, potem miasto kojarzące się jednoznacznie negatywnie, a teraz? Może nie jest najpiękniejszą metropolią w Polsce, ale ma w sobie sporo specyficznego uroku. Wybraliśmy kilka mniej oczywistych miejsc, które warto odwiedzić podczas wizyty w Łodzi.

Kariera: zły szef

Co zrobić, gdy po przyjęciu do wymarzonej pracy okaże się, że z szefem po prostu nie da się współpracować? O tym, jak zachować się w takiej sytuacji, dowiecie się z tekstu Wojciecha Brzezińskiego, który podpowiada również, jak rozpoznać złego szefa jeszcze przed rozpoczęciem pracy.

Techno: smart zoom, ultrabooki, oszczędzanie baterii

LG Gram 17LG Gram 17 Fot. Andrzej Krasowski

Jaki smartfon wybrać, jeśli zależy nam przede wszystkim na możliwie najlepszym jakościowo zoomie? Tego dowiecie się z naszego testu, w którym wzięły udział między innymi LG V40, Xiaomi Mi9 i Oppo Reno. Oprócz tego bierzemy pod lupę ultrabooki i radzimy co zrobić, aby bateria w telefonie wyładowywała się jak najwolniej.

Moto: klasyczne volvo, chińskie kopie samochodów, Zlot Plejad, hot hatche

Klasyczne Volvo na Torze ModlinKlasyczne Volvo na Torze Modlin Dominik Kalamus

Święty Mikołaj odwiedził Krzysztofa Grabka wcześniej niż innych w tym roku – nasz redaktor miał okazję obejrzeć z bliska (a nawet przejechać się po torze!) klasycznymi modelami swojej ulubionej marki, czyli Volvo. Oprócz jego wrażeń w dziale „Moto” znajdziecie ranking najbardziej bezczelnych chińskich podróbek znanych samochodów, relację ze Zlotu Plejad i porównanie hot hatchy.

Styl: biznes

Tym razem dział Styl jest bardziej elegancki niż przed miesiącem, ponieważ nadszedł w czas na zaprezentowanie kategorii „Biznes”. Jednocześnie prezentujemy kolejnych nominowanych w plebiscycie „Najlepiej ubrani Polacy” – są to Jan Lubomirski-Lanckoroński, Mateusz Kusznierewicz, Przemysław Gdański, Mateusz Grzesiak, Sebastian Kulczyk i Mariusz Czerkawski.

Magazyn LOGO - wrzesień 2019Magazyn LOGO - wrzesień 2019 LOGO

To oczywiście nie wszystkie tematy, które podejmujemy we wrześniowym numerze. Zapraszamy do kiosków!

Magazyn LOGO wrzesień 2019Magazyn LOGO wrzesień 2019 LOGO