Temat numeru: guilty pleasures

Chyba nie ma na świecie człowieka, który nie miałby przynajmniej jednej grzesznej przyjemności. Postanowiliśmy przyjrzeć się im z bliska (przyjemnościom, nie ludziom) – z jednej strony poszukaliśmy odpowiedzi na pytanie, skąd właściwie się biorą, a z drugiej sprawdziliśmy, jakim przyjemnościom oddawali się ci bardziej znani ludzie. No i na deser (a właściwie na danie główne) – przetestowaliśmy na własnych podniebieniach pizze pepperoni z popularnych sieciówek.

Wywiad: Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz - sesja dla 'Logo'Remigiusz Mróz - sesja dla 'Logo' Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Twórczość tego pana także wpasowuje się w temat guilty pleasures – wszak po jego książki sięgają setki tysięcy czytelników. Nam Remigiusz Mróz opowiedział między innymi o reakcjach środowiska literackiego na swój sukces i metodach pracy, a także odniósł się do mniej i bardziej bezpośrednich oskarżeń o zatrudnianie copywriterów.

Mój pierwszy raz: psim zaprzęgiem za koło polarne i Tik Tok

Franek Przeradzki do swojego bogatego wachlarza doświadczeń dołożył kolejne. I to dość niecodzienne, bo wybrał się za koło podbiegunowe, używając oryginalnego środka transportu w postaci psiego zaprzęgu. A gdy już stamtąd wrócił, to sprawdził, czy dorosły człowiek ma czego szukać w rzeczywistości Tik Toka. Jakby ktoś nie kojarzył – najpopularniejszej obecnie aplikacji na świecie.

Wywiad z seksuologiem: seks toksyczny

Awantury, agresja i wzajemna niechęć. Pomimo występowania tych (i innych, często o wiele poważniejszych) sytuacji wielu ludzi uparcie trwa w toksycznych związkach. Dlaczego? O przyczynach i skutkach takiego stanu rzeczy dowiecie się z rozmowy Przemysława Pilarskiego z seksuologiem Andrzejem Gryżewskim.

Jeśli jest listopad, to jesteśmy w… Atenach

Wzgórze Lycabettus w Atenach, widok na AkropolWzgórze Lycabettus w Atenach, widok na Akropol Shutterstock

Chociaż Ateny z pozoru mogą wydawać się odpychające, to my jesteśmy zdania, że grecka stolica ma swój charakter, który warto docenić. I proponujemy przy tym kilka mniej oczywistych miejsc w Atenach, które warto zobaczyć na własne oczy, gdy już odwiedzicie Akropol.

Kariera: wypalenie zawodowe i kształtowanie dobrych nawyków

Wojciech Brzeziński nie zgadza się z Remigiuszem Mrozem i jest zdania, że rutyna w pracy to najkrótsza droga do wypalenia zawodowego. Z jego tekstu dowiecie się co zrobić, aby się jej nie poddać i sprawić, żeby praca nie kojarzyła się z przykrym, codziennym obowiązkiem. Grzegorz Kubera z kolei przetestował kilka aplikacji, które ułatwiają wyrabianie w sobie pożytecznych nawyków.

Techno: domowe kino, warsztat i syfony

Magazyn Logo - listopad 2019, pokój filmowyMagazyn Logo - listopad 2019, pokój filmowy Fot. Agata Jakubowska / Agencja Gazeta

W jaki sposób najlepiej oglądać filmy w domu? Zaaranżowaliśmy trzy pomieszczenia (salon, salkę projekcyjną i sypialnię) rozmieszczając w nich odpowiednie urządzenia. Oprócz tego przetestowaliśmy sprzęty, które każdy facet powinien mieć w domu (nawet jeśli nie jest zapalonym majsterkowiczem) oraz sprawdziliśmy nowoczesne syfony, dzięki którym można samemu „wyprodukować” wodę gazowaną.

Moto: McLaren 570S, BMW serii 7 i legendy, którymi wyjedziesz z salonu

McLaren 570S, kontrola na granicyMcLaren 570S, kontrola na granicy Krzysztof Grabek

Tym razem w dziale Moto próżno szukać tak zwanych „samochodów za rozsądną cenę”. Dzielimy się bowiem wrażeniami z jazdy McLarenem 570S na trasie Mediolan - Warszawa (także z przymusowego postoju na granicy szwajcarsko-austriackiej), wymieniamy 7 interesujących szczegółów BMW serii 7, a także opisujemy żywe legendy – czyli samochody, o których już teraz można powiedzieć, że staną się przyszłymi klasykami.

Styl: stylizacje na 7 dni tygodnia, buty przejściowe i zakupy za 200 złotych

Proponujemy 7 stylizacji na wszystkie dni tygodnia, podpowiadamy jakie buty wybrać na sezon jesienno-zimowy, a także na własnej skórze sprawdzamy, czy można się ubrać za 200 złotych - odwiedzamy w tym celu galerię handlową, lumpeksy i bazar oraz sklepy internetowe.

Magazyn Logo - listopad 2019Magazyn Logo - listopad 2019 Redakcja

To oczywiście nie wszystkie tematy, które podejmujemy w listopadowym numerze. Ponadto znajdziecie w nim prezent w postaci karnetu na siłownię McFit! Voucher dołączony do „Logo” należy okazać na recepcji siłowni, gdzie zostanie wymieniony na kartę członkowską klubu McFIT. Karta uprawnia do 30 dni darmowego dostępu do siłowni (naliczane od aktywacji karty).