Temat numeru: savoir-vivre 2.0

Tym razem nie skupiamy się na tym, jak powinno się zachowywać na bankiecie u angielskiego lorda (to na pewno każdy z was doskonale wie). Zamiast tego doradzamy w kwestiach zdecydowanie bardziej przyziemnych. Jeśli wy (albo ktoś z waszego najbliższego otoczenia) zadaje sobie pytania typu „kto ma pierwszeństwo, gdy otwiera się nowa kasa w sklepie”, „czy jako osoba towarzysząca muszę dokładać się do prezentu” lub „czy powinno się dawać napiwki, zamawiając jedzenie online”, to ten numer naszego magazynu zdecydowanie wam się przyda. Oprócz tego porównujemy współczesne zasady savoir-vivre’u z niegdysiejszymi i sprawdzamy, które z nich nadal obowiązują, a które odeszły do lamusa.

Wywiad: Jakub Gierszał

Jakub Gierszał - sesja dla magazynu 'Logo'Jakub Gierszał - sesja dla magazynu 'Logo' Szymon Szcześniak / LAF Artist Management

Aktor Jakub Gierszał i nasz redaktor naczelny Marcin Kasprzak to koledzy z jednego liceum. Dzięki temu wywiad ma, delikatnie mówiąc, nieco inny klimat niż zazwyczaj. Gierszał opowiada między innymi, dlaczego określanie go mianem „młodego Jamesa Deana” to „takie pier…enie”, jak napisany przez niego artykuł sprawił, że liceum w Toruniu odmówiono patronatu Jana Pawła II i jak zareagował, gdy dowiedział się, że trafił na listę 10 najbardziej obiecujących europejskich aktorów.

Mój pierwszy raz: laserowa korekta wzroku i nocleg w igloo

Badania kwalifikacyjne. Jest ich sporo, ale są szybkie i absolutnie bezbolesneBadania kwalifikacyjne. Jest ich sporo, ale są szybkie i absolutnie bezbolesne Albert Zawada / Agencja Gazeta

Zima zbliża się coraz większymi krokami, więc i u nas zapanował zimowy klimat. Franek Przeradzki podczas wyprawy do południowego Tyrolu postanowił na własnej skórze przekonać się, jak to jest mieszkać w igloo, a po powrocie do Polski poddał się laserowej korekcie wzroku. Jedna z tych dwóch rzeczy okazała się całkowicie bezpieczna i bezbolesna!

Jeb do sześcianu, czyli trzy sztuki walki są lepsze od jednej

Rafał Jackiewicz to ciekawy gość – w życiu (przynajmniej w jego sportowej części) zajmował się już boksem, kickboxingiem oraz MMA. Teraz postanowił zostać pierwszym człowiekiem, który podczas jednego wieczoru stoczy walki we wszystkich wymienionych stylach. Jak się do tego przygotować? O tym opowiada Alex Kłoś, który widział to z bliska – tak bliska, że przyjął nawet kilka ciosów.

Wywiad z seksuologiem: szukanie fal

Co sprawia, że teoretycznie idealny potencjalny partner nie wzbudza w nas nawet krzty pożądania, a robi to za to ktoś, po kim kompletnie byśmy się tego nie spodziewali? O przyczynach takiej sytuacji dowiecie się z rozmowy Przemysława Pilarskiego z seksuologiem Andrzejem Gryżewskim.

Jeśli jest grudzień, to jesteśmy we… Lwowie

Jarmark we LwowieJarmark we Lwowie Shutterstock

Blisko, tanio i można naprawdę dobrze zjeść. O niewątpliwych walorach Lwowa przekonało się już wielu polskich turystów – jeśli z jakiegoś powodu nie należysz do tego grona, to koniecznie zajrzyj do naszego poradnika po najciekawszych i nie okrytych przez wszystkich miejscówkach w tym niegdyś polskim mieście.

Kariera: wideorozmowa o pracę i fizyk od eksperymentów

Jak przygotować się do wideorozmowy o pracę? Czy wystarczy założyć koszulę i krawat, a spodnie sobie darować? Co powinno być wówczas widoczne w tle? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących rozmowy o pracę przez internet dowiecie się z tekstu Wojciecha Brzezińskiego. Przedstawicielem zawodu, o którym mogłeś nie słyszeć jest tym razem Krzysztof Hyżorek – człowiek, który zawodowo zajmuje się opracowywaniem eksperymentów z dziedziny fizyki i chemii.

Techno: smartwatche, powerbanki do laptopów i zawody e-sportowe

Redakcyjny test smartwatchyRedakcyjny test smartwatchy fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Kontynuując tradycję redakcyjnych testów tym razem wzięliśmy pod lupę smartwatche, aby poszukać odpowiedzi na pytanie – czy te urządzenia rzeczywiście są przydatne, a jeśli tak, to do czego? Oprócz tego porównaliśmy kilka powerbanków z obsługą technologii Power Direct, która pozwala na ładowanie laptopów oraz wybraliśmy się do Berlina na jeden z najważniejszych turniejów w świecie e-sportu.

Moto: Cayenne Coupe, Kamiq i gadki o motoryzacji

Wygląda trochę jak wyższe 911, ale jak jeździ? Krzysztof Grabek dzieli się swoimi wrażeniami z obcowania z Porsche Cayenne Coupe, przygląda się też z bliska Skodzie Kamiq i radzi, jak pomimo braku specjalistycznej wiedzy na temat motoryzacji rozmawiać z „petrolheadami”. A na koniec porównuje dwa podobne, ale jednak różne od siebie samochody: Volkswagena Passata i Arteona.

Styl: otwarcie sezonu narciarskiego, białe koszule i ubiór wigilijny

Redakcyjny test białych koszulRedakcyjny test białych koszul Fot. Agata Jakubowska / Agencja Gazeta

Co – oprócz nart, deski i osprzętu – warto kupić przed wybraniem się na stok? Prezentujemy kilka pomysłów z zakresu „narciarskiej” mody, w redakcyjnym teście sprawdzamy, czy droższe białe koszule rzeczywiście są lepsze jakościowo i podpowiadamy, jak ubrać się do świątecznego stołu.

Zegarki: rusza druga edycja Wielkiej matury!

Zeszłoroczna edycja zakończyła się dużym sukcesem, dlatego podjęcie decyzji o organizacji kolejnej był tylko formalnością. W tym numerze „Logo” znajdziecie pierwszy z sześciu próbnych arkuszy Wielkiej matury z zegarków, a cała akcja zakończy się prawdziwym egzaminem pisemnym. Szczegóły już niebawem!

Magazyn Logo - grudzień 2019Magazyn Logo - grudzień 2019 Logo

To oczywiście nie wszystkie tematy, które podejmujemy w grudniowym numerze. Zapraszamy do kiosków!