Temat numeru: w barze

Wizyta w barze to rzecz niby banalna, ale my kwestiom barowym postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bardziej wnikliwie. Zadajemy barmanom mniej i bardziej nietypowe pytania – zdradzają oni między innymi, dlaczego Bond zamawiał wstrząśnięte martini i jaki drink sprawdza się najlepiej jako aperitif do… kebaba. Oprócz tego podajemy przepisy na 10 popularnych koktaili, prezentujemy alkoholowy słownik pojęć i tematyczną mapę Europy, a na koniec wyniki naszego redakcyjnego testu whisky w rozsądnej cenie.

Wywiad: Maciej Musiał

Wystąpić w najbardziej oczekiwanym serialu tego roku – to brzmi dumnie! Z Maciejem Musiałem rozmawialiśmy oczywiście o „Wiedźminie”, ale również między innymi o uzależnieniu od gier komputerowych, opowiadaniu czerstwych dowcipów i doświadczeniach ze szkoły aktorskiej. A skoro już o „Wiedźminie” mowa – dla nieobeznanych, którzy chcieliby zanurzyć się w ten świat, przygotowaliśmy stosowne wprowadzenie.

Mój pierwszy raz: badanie prostaty i joga dla mężczyzn

Mój pierwszy raz: badanie prostatyMój pierwszy raz: badanie prostaty Albert Zawada / Agencja Wyborcza.pl

Coś dla ciała i coś dla ducha. Nasz specjalista od różnego rodzaju wyzwań najpierw udał się na badanie prostaty (niektórym może to się wydać śmieszne, ale jak się przekonacie temat jest jak najbardziej poważny i warty zgłębienia), a następnie postanowił spróbować swoich sił w jodze dla mężczyzn. Prawdziwej, nie tej z „GTA V”.

Jeet kune do, czyli walcz jak Bruce Lee

Chociaż w filmie „Pewnego razu w Hollywood” Bruce Lee nie wyglądał na potężnego wojownika, to stworzona przez niego sztuka walki w rzeczywistości jest całkiem skuteczna. Alex Kłoś przekonał się o tym na własnej skórze, trenując w urokliwych zakątkach warszawskiej Pragi.

Wywiad z seksuologiem: jak utrzymać seks w związku?

Nawet w najlepszym związku na świecie może zdarzyć się sytuacja, że teoretycznie niewyczerpywalne pokłady pożądania gdzieś się ulatniają. O tym, co zrobić w takiej sytuacji (oraz jak jej zapobiec) dowiecie się z rozmowy Przemysława Pilarskiego z Andrzejem Gryżewskim.

Jeśli jest styczeń, to jesteśmy w… Porto

Dworzec Sao Bento w PortoDworzec Sao Bento w Porto Shutterstock

Istnieje wiele powodów, żeby odwiedzić Porto o tej porze roku. Będzie cieplej niż w Polsce, ale taniej i mniej tłumnie niż w szczycie sezonu. Podpowiadamy kilka mniej oczywistych atrakcji i miejsc, do których warto zajrzeć podczas wizyty w tym niewątpliwie urokliwym mieście.

Kariera: nietypowe hobby i rolnik konopny

Dlaczego nie warto rezygnować z hobby i z jakiego powodu najlepiej, aby było możliwie najbardziej odmienne od tego, z czym mamy do czynienia w pracy? Tego dowiecie się z tekstu Wojciecha Brzezińskiego. Rozmawiamy także z Maciejem, który wykonuje naprawdę nietypowe zajęcie – jest bowiem rolnikiem… konopnym!

Techno: stacje dokujące, adaptery i powerbanki do laptopów oraz nowoczesne pralki i lodówki

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem sprzętu elektronicznego do domu, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale także „z bajerami”, to w tym numerze inspiracji mamy aż nadto. Najpierw testujemy stacje dokujące i powerbanki do laptopów, a później przyglądamy się z bliska nowoczesnym pralkom i lodówkom, które oprócz swoich standardowych funkcji posiadają kilka nowych.

Moto: skody w Szwajcarii, wypad do Brazylii i zimowe lifehacki

Jakie samochody dobrze prezentują się na szwajcarskich przełęczach? Wszystkie! My w tym malowniczym środowisku sprawdziliśmy kilka modeli Skody: Kamiq, Kodiaq oraz Karoq. Oprócz tego zajrzeliśmy do Brazylii, aby przyjrzeć się oferowanym tam samochodom (mały spoiler – w Europie ich nie uświadczycie) i podzieliliśmy się kilkoma radami, które z pewnością okażą się przydatne podczas uruchamiania i jazdy samochodem podczas zimy.

Styl: ubrania na wieczór i trendy, których wolelibyśmy zapomnieć

Jak się ubrać na wieczorne wyjście, kiedy nie obowiązuje żaden dress code? Oto siedem sytuacji, w których pewnie się znajdziesz, i siedem pomysłów na to, jak dobrze wyglądać w każdej z nich. Przypominamy też kilka trendów modowych, które naszym zdaniem nigdy nie powinny wrócić do łask.

Zegarki: drugi arkusz maturalny

Przypominamy, że cały czas trwają przygotowania do finału drugiej edycji naszej zegarkowej matury – w styczniowym numerze „Logo” znajdziecie drugi z sześciu próbnych arkuszy. Nie zapomnijcie zajrzeć na serwis Zegarki i pasja, gdzie publikowane są materiały edukacyjne!

Magazyn 'Logo' - styczeń 2020Magazyn 'Logo' - styczeń 2020 Redakcja

To oczywiście nie wszystkie tematy, które podejmujemy w styczniowym numerze. Zapraszamy do kiosków!