Temat numeru: wszyscy jesteśmy snobami 

Każdy z nas – nawet jeśli się do tego nie przyznaje – lubi w jakiś sposób wyróżniać się na tle innych. Współczesny snobizm to już nie drogie cygara, a raczej czytanie Tokarczuk, zanim ta dostała Nobla. W marcowym numerze bierzemy snobizmy pod lupę, a także rozmawiamy o nich z socjologiem Michałem Lutostańskim i twórcami bardzo minimalistycznego telefonu. 

Wywiad: Antoni Królikowski 

Antoni Królikowski - sesja okładkowa dla 'Logo'Antoni Królikowski - sesja okładkowa dla 'Logo' Fot . Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Jak to jest wcielać się w rolę prawdziwego “Bad Boya”? Antoni Królikowski w rozmowie z Łukaszem Muszyńskim opowiada o najnowszym filmie Patryka Vegi, ale także o pierwszych bójkach, byciu mylonym z innymi członkami swojej rodziny i o tym, dlaczego nie został piłkarzem. 

Mój pierwszy raz: squash i “Dzień dobry TVN” 

O squashu trudno mówić jako o sporcie niszowym, ale z jakiegoś powodu Franek Przeradzki nie miał z nim jak dotąd do czynienia. Niedawno sytuacja uległa zmianie, więc nasz reporter dzieli się wrażeniami z gry w te “błyskawiczne szachy”. Opowiada także, jak od kulis wygląda wizyta w telewizji śniadaniowej. 

Co zrobić, gdy relacja się kończy? 

O wyrastaniu z relacji, zmianie potrzeb w związku i o tym, dlaczego jesteśmy dla siebie jedynie etapami - Przemysław Pilarski rozmawia z Andrzejem Gryżewskim o rozstaniach i ich nie zawsze oczywistych powodach. 

Słodycze z lat 90. - test redakcyjny 

Test słodyczy z lat 90.Test słodyczy z lat 90. Agencja Gazeta

Piliśmy już tanią wódkę i whisky i jedliśmy tłuste pizze, a teraz postanowiliśmy cofnąć się w czasie do lat dziewięćdziesiątych i przekonać się, czy ówczesne rarytasy (takie jak choćby guma Turbo, oranżada w proszku, chipsy Ruffles i “ciepłe lody”) nadal smakują tak samo wspaniale.  

Jeśli jest marzec, to odwiedzamy Dublin 

Dzień Świętego Patryka sprawia, że całe miasto robi się zielone. I choć turystów jest w nim wówczas wielu, to i tak warto się do stolicy Irlandii wybrać. Z naszego przewodnika dowiecie się o kilku nieco mniej oczywistych, ale zdecydowanie wartych zobaczenia miejscach w Dublinie. 

Kariera: 4 dni pracy w tygodniu i wirtualni influencerzy 

Praca po 8 godzin przez 5 dni w tygodniu już od dłuższego czasu jest standardem – może więc nadszedł czas, aby tydzień pracy skrócić z 40 do na przykład 24 godzin? Wojciech Brzeziński rozłożył to zagadnienie na czynniki pierwsze aby przekonać się, czy taki zabieg ma szanse powodzenia. Piotr Gnyp z kolei przyjrzał się bliżej fenomenowi wirtualnych influencerów. 

Techno: konsole retro, przeglądarki i CES 2020 

Test retro konsolTest retro konsol Fot. Jakub Filew / Agencja Gazeta

Świat ogarnął prawdziwy szał na granie w gry, które swój okres świetności miały kilkanaście, a niekiedy nawet kilkadziesiąt lat temu. Tylko które ze współczesnych wersji konsol oferują porządną rozrywkę, a które są tylko skokiem na kasę? Odpowiedź w materiale Łukasza Figielskiego. Oprócz tego w dziale “Techno” porównujemy popularne przeglądarki internetowe i dzielimy się wrażeniami z targów elektroniki w Las Vegas. 

Moto: cztery muzea, nowy Golf i oldtimery z fabryki 

Każda z dużych niemieckich marek motoryzacyjnych ma swoje muzeum. Które z nich warto odwiedzić? My już wiemy, bo zajrzeliśmy przybytków wielkiej czwórki, czyli Audi, BMW, Mercedesa i Porsche. Oprócz tego dzielimy się wrażeniami z jazdy nowym Golfem i piszemy o samochodach prawdziwie nieśmiertelnych, bo produkowanych nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat. 

Styl: okrycia przejściowe, paski i cztery fasony butów, które powinien mieć każdy mężczyzna 

Co ci po najlepszym garniturze czy dizajnerskiej bluzie, jak i tak ukryjesz je pod kurtką i płaszczem? Na okryciach wierzchnich nie warto oszczędzać - my wybraliśmy kilka modeli kurtek i płaszczy, które przydadzą się w okresie przejściowym. Przyjrzeliśmy się też paskom i butom, które każdy mężczyzna powinien mieć w szafie. 

Zegarki: czwarty arkusz maturalny  

Przypominamy, że cały czas trwają przygotowania do finału drugiej edycji naszej zegarkowej matury – w marcowym numerze „Logo” znajdziecie czwarty z sześciu próbnych arkuszy. Nie zapomnijcie zajrzeć na serwis Zegarki i pasja, gdzie publikowane są materiały edukacyjne! 

Magazyn Logo - marzec 2020Magazyn Logo - marzec 2020 Logo

W marcowym numerze „Logo” znajdziecie ponad 250 kuponów rabatowych na zakupy w sklepach online i stacjonarnych w całej Polsce.  

Wielka akcja rabatowa odbędzie się w dniach 19 - 21 marca br. W numerze znajdziecie kupony zniżkowe do -80% na zakupy w galeriach handlowych, outletach Factory, sklepach online oraz stacjonarnych w całej Polsce. Adresy sklepów w których obowiązuje „Weekend Zniżek” oraz regulamin akcji dostępny na www.weekendznizek.pl.  

Aby skorzystać z wybranych zniżek, wystarczy okazać kupon wycięty z  pisma w sklepie stacjonarnym, a w sklepie internetowym - wpisać w odpowiednim polu kod podany na kuponie.