Temat numeru: Wielka zmiana

Przedłużający się, przymusowy pobyt w domu sprzyja rozmyślaniom na temat wprowadzenia zmian w życiu. O tym, kiedy jest najlepszy czas na duże zmiany w życiu i jak zabrać się za ich wprowadzenie, zapytaliśmy kilku ekspertów. Doradca podatkowy opowiedział nam o zagadnieniu upadłości konsumenckiej, para podróżników o podróży dookoła świata, a trener personalny o zrzucaniu zbędnych kilogramów. Temat uzupełniają wywiady z dyrektorem finansowym, który przekwalifikował się na rzeźnika oraz z psychoterapeutą, który podpowiada, jaki moment jest najlepszy na umówienie wizyty.

Wywiad: Miuosh

Miuosh - sesja dla 'Logo'Miuosh - sesja dla 'Logo' Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Często kojarzony jako „ten raper, który przestał robić rap”, ewentualnie „ten gość ze Śląska”. W rozmowie poruszamy oczywiście oba te tematy, ale Miuosh powiedział nam sporo więcej – między innymi o swoich muzycznych początkach, reakcjach na recenzje oraz ewentualnych chęciach współpracy z raperami młodego pokolenia. A także o tym, jak narodziny dziecka wpływają na podejście do życia.

Mój pierwszy raz: tydzień z samochodem elektrycznym i deprawacja sensoryczna

Producenci samochodów elektrycznych prześcigają się w wymienianiu ich zalet. Jak jednak wygląda korzystanie z „elektryka” na co dzień? Franek Przeradzki nigdy nie miał do czynienia z takimi pojazdami, a teraz spędził tydzień z jednym z nich – swoimi wrażeniami dzieli się w „Moim pierwszym razie”. A po zakończeniu jazdy – relacja z pobytu w kapsule floatingowej!

Pasje: Survival Race, savate i podróż do Meksyku

Michał i Łukasz
prezentują kopnięcie
chassé latéral médian.Michał i Łukasz prezentują kopnięcie chassé latéral médian. Albert Zawada / Agencja Wyborcza.pl

Zorganizowane biegi na razie się nie odbywają, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć przygotowania do jednego z nich – o tym, jak wygląda Survival Race z perspektywy uczestnika dowiecie się z tekstu Damiana Bąbola. Alex Kłoś z kolei zgłębi tajniki savate, czyli francuskiego boksu, a Jacek Śledziński podzieli się wrażeniami z meksykańskiego road tripu.

Menopauza, andropauza i ich wpływ na seks

Choć bardzo tego nie chcemy, nasze organizmy z wiekiem ulegają pewnym zmianom, co ma wpływ także na seks. O tym, co konkretnie się zmienia i dlaczego „emerytami jesteśmy dla ZUS-u, a nie seksualności” rozmawiają Przemysław Pilarski i seksuolog Andrzej Gryżewski.

Kariera: jak kłócić się z szefem, żeby nie wylecieć z pracy i rozmowa z malarzem skór

Rozmowa z szefem w przypadku, gdy na jakąś sprawę macie skrajnie różne od siebie poglądy, nigdy nie należy do łatwych. Wojciech Brzeziński podpowiada, jak taką dyskusję przeprowadzić i nie ściągnąć na siebie niepożądanych konsekwencji. Rozmawiamy także z człowiekiem o nietypowej profesji – malarzem, który upodobał sobie tworzenie obrazów na skórzanych kurtkach.

Techno: sok na 7 sposobów, planszówki z aplikacjami i muzeum Apple

Jeden z eksponatów w muzeum AppleJeden z eksponatów w muzeum Apple Albert Zawada / Agencja Wyborcza.pl

Jeśli już pić sok, to najlepiej taki własnej roboty. Tylko jakiego sprzętu użyć? W naszym teście porównujemy soki zrobione siedmioma różnymi urządzeniami: sokowirówką, trzema blenderami (kielichowym, próżniowym i bidonowym), dwiema wyciskarkami wolnoobrotowymi (jedno- i dwuślimakową) oraz wyciskarką do cytrusów. Oprócz tego bierzemy pod lupę planszówki hybrydowe, czyli takie, które do rozgrywki wymagają smartfonów oraz zaglądamy do muzeum, w którym zgromadzone są sprzęty firmy Apple

Moto: elektromobilność

Opel Corsa w wersji elektrycznejOpel Corsa w wersji elektrycznej materiały prasowe

Dział „Moto” w tym numerze nieco się zazielenił, ale bynajmniej nie z zazdrości ani nudności. W całości poświęciliśmy go bowiem zagadnieniu elektromobilności. Dzielimy się wrażeniami z jazdy elektrycznymi Audi w Szwajcarii, przyglądamy się samochodom elektrycznym dostępnym w naszym kraju, odpowiadamy na pytania, które najczęściej pojawiają się w kontekście takich pojazdów oraz obalamy powtarzane na ich temat mity.

Styl: modowy ekspres i 50 rzeczy na nowy sezon

bluza Napapijri / Modivo.pl, 339 zł
kurtka New Balance, 369,99 zł
spodnie Hally Hansen, 399 zł
buty New Balance, 399,99 złbluza Napapijri / Modivo.pl, 339 zł kurtka New Balance, 369,99 zł spodnie Hally Hansen, 399 zł buty New Balance, 399,99 zł Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Streetwearowiec, rockandrollowiec, fashionista – w dziale „Styl” prezentujemy pomysły na siedem stylizacji (każda w innym klimacie!). Oprócz tego pokazujemy aż 50 rzeczy z nowych kolekcji, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę podczas zakupów. A na dodatek – polówki z długimi rękawami, poradnik dżinsowy oraz 5 trendów, na które warto mieć oko!

Zegarki: piąty arkusz maturalny  

Przypominamy, że cały czas trwają przygotowania do finału drugiej edycji naszej zegarkowej matury – w kwietniowym numerze „Logo” znajdziecie piąty z sześciu próbnych arkuszy. Nie zapomnijcie zajrzeć na serwis Zegarki i pasja, gdzie publikowane są materiały edukacyjne!

Magazyn 'Logo' - kwiecień 2020Magazyn 'Logo' - kwiecień 2020 Redakcja Logo

#ZOSTAŃWDOMU i zamów kwietniowy numer z bezpłatną dostawą do domu!

W trosce o waszą wygodę i bezpieczeństwo w okresie pandemii dostarczamy magazyn „Logo” pod wskazany adres zupełnie za darmo! Czyli przesyłkę bierzemy na siebie. Wprowadziliśmy również nowe warianty prenumeraty: kwartalną i roczną.

Wystarczy wejść na stronę Prenumerata24.pl i wybrać jedną z 4 opcji:

- kwietniowy numer za 11,99 zł

- kwartalna prenumerata 25,90 zł

- półroczna prenumerata za 49,90 zł  

- roczna prenumerata za 99,90 zł