W majowo-czerwcowym numerze „Logo” świętujemy nasze piętnaste urodziny. To wydanie jest zatem wyjątkowe – stanowi swoiste podsumowanie na temat tego, co robiliśmy przez ostatnie półtorej dekady. Nie ograniczamy się jednak wyłącznie do sentymentalnych wspominek – zobaczcie, co jeszcze dla was przygotowaliśmy!

Temat numeru: 15. urodziny „Logo”

Historia magazynu 'Logo' w okładkach.Historia magazynu 'Logo' w okładkach. fot. redakcja

Z okazji naszych piętnastych (i jak się okazuje, ostatnich) urodzin postanowiliśmy sięgnąć do historii. Przypominamy najbardziej pamiętne okładki, przytaczamy najciekawsze cytaty z wywiadów, a także cytujemy samych siebie w kwestii trendów ze świata mody, gadżetów i motoryzacji. Nierzadko bijąc się w pierś, jak w przypadku butów typu crossbreads. Kawał ciekawej historii o tym, jak zmieniał się świat (a my razem z nim).

Mój pierwszy raz: dobrowolna kwarantanna

Chociaż rząd poluzował nieco przepisy dotyczące zachowania w czasie epidemii, to spora część z nas nadal spędza czas przede wszystkim w czterech ścianach. Franek Przeradzki na własnej skórze sprawdził, czy metody podpowiadane przez media i znajomych (od permakultury do wycieczek po wirtualnych muzeach) rzeczywiście dają frajdę i pomagają przetrwać trudny czas.

Paweł Żuk przebiegł 5000 km.Paweł Żuk przebiegł 5000 km. fot. archiwum prywatne

Pasje: podróż dookoła świata, bieg na 5000 km, scenariusz do „Ukrytej prawdy”

Plany o realizacji podróżniczych marzeń na razie trzeba odłożyć na przyszłość, ale nie warto z nich rezygnować całkowicie. To dobry moment, aby zaplanować swoją przyszłą eskapadę – o tym, od czego zacząć, ile pieniędzy przeznaczyć i co dobrze zabrać ze sobą, dowiecie się od Jacka Śledzińskiego, czyli gościa, któremu w tej materii szczególnie warto zaufać. Damian Bąbol opowiada historię Pawła Żuka – człowieka, który przebiegł 5000 kilometrów w zaledwie 50 dni, a Alex Kłoś dzieli się swoimi wrażeniami z pracy scenarzysty i aktora w „Ukrytej prawdzie”. Nie udawajcie, że nie wiecie, co to za produkcja!

Rozmowa z seksulogiem: męski punkt G

Chociaż wielu neguje jego istnienie, to męski punkt G bynajmniej nie jest jedynie legendą. O tym gdzie go szukać, jak stymulować i dlaczego nie ma to nic wspólnego z homoseksualizmem dowiecie się z rozmowy Przemysława Pilarskiego z seksuologiem Andrzejem Gryżewskim.

Kariera: prokrastynacja, animator publiczności, AI szuka mieszkań

Mógłbyś coś zrobić dziś i mieć to z głowy, ale z jakiegoś powodu odwlekasz to na ostanią chwilę. Brzmi znajomo? Wojciech Brzeziński bierze pod lupę zjawisko prokrastynacji i radzi jak sprawić, aby byśmy nigdy nie musieli go doświadczać. Ewentualnie odłożyć to na jak najpóźniej.

W dziale „Kariera” znajdziecie też dwa ciekawe wywiady: z pracującym jako animator publiczności w dużych produkcjach telewizyjnych Piotrem Balickim oraz Kamilem Nicieją – współtwórcą sztucznej inteligencji analizującej rynek nieruchomości.

Techno: sprzęty do słuchania (ale nie słuchawki), programy do montażu i mObywatel

Muzyki można słuchać nie tylko poprzez klasyczne słuchawki. Wzięliśmy pod lupę kilka innych sprzętów z taką funkcją – między innymi wyposażone w głośniki czapki, okulary przeciwsłoneczne. Przetestowaliśmy też mocno nietypowe słuchawki – takie, które przekazują dźwięk przez… kości naszej czaszki. Przyglądamy się również programom do montażu – zarówno tym dla amatorów, jak i nieco bardziej zaawansowanych użytkowników oraz aplikacji, dzięki której nie musimy nosić ze sobą tradycyjnych dokumentów.

Warszawa M20 GT.Warszawa M20 GT. Fot. materiały producenta

Moto: polska motoryzacja XXI wieku, BMW M850i i 8 SUV-ów

Nowe wcielenie Poloneza, zupełnie nowa Warszawa, kilka modeli wskrzeszonej Syreny… Lubimy słuchać opowieści o odrodzeniu polskiej motoryzacji i z przyjemnością oglądamy coraz to nowsze wizualizacje. Jak jednak naprawdę wygląda prawdziwe oblicze polskiej motoryzacji XXI wieku? Tego dowiecie się z tekstu Krzysztofa Grabka i jego rozmowy z Michałem Koziołkiem, który chce przywrócić do życia markę Warszawa. Oprócz tego przyglądamy się z bliska BMW M850i oraz testujemy aż osiem większych i mniejszych SUV-ów, w tym między innymi Audi Q7, SsangYonga Rextona i Mercedesa GLB.

Spodnie na każdą okazję.Spodnie na każdą okazję. Fot. Mateusz Skwarczek / AG; stylizacja Martyna Pejs

Styl: spodnie, stylizacje na każdy wiek, koszule we wzory, buty sportowe

Na razie głównie siedzimy w domu, ale niebawem trzeba będzie z niego wyjść. W co wówczas się ubrać? Mamy dla was propozycje na praktycznie każdą kluczową część garderoby: przyglądamy się spodniom (od chinosów, poprzez dżinsy i bojówki, aż po dresy i joggery), koszulom w fantazyjne wzory (balony, jabłka, flagi, kotwice) i butom sportowym. Mamy też kilka gotowych stylizacji dla mężczyzny w każdym wieku – od nastolatka do faceta dojrzałego.

Zegarki: ostatni arkusz i nagrody w konkursie maturalnym

W majowo-czerwcowym numerze prezentujemy szósty i jednocześnie ostatni próbny arkusz maturalny. Finał konkursu odbędzie się w innym niż pierwotnie zakładany terminie, ale i tak warto wziąć w nim udział – zobaczcie, jakie zegarki będzie można w nim wygrać.

W urodzinowym numerze MĘSKA AKCJA RABATOWA ze zniżkami do 60%

Publikujemy kupony zniżkowe do sklepów z modą męską, kosmetykami, gadżetami oraz rabatami na atrakcje takie jak: biegi survivalowe, czy lot motoparalotnią.

REGULAMIN AKCJI | LISTA SKLEPÓW

To wydanie dostępne jest też w wersji z prezentem - książką z serii thriller Wydawnictwa Rebis. Tytuły do wyboru: „Leon” Monsa Kallentofta i Markusa Luttemana, „Smocze kły” Michaela Crichtona, „Sfinks” Christiana Jacqa lub „Gniazdo” Terrego Goodkinda.

Nowy numer 'Logo' z książką do wyboru.Nowy numer 'Logo' z książką do wyboru. Fot. redakcja

Dziękujemy wszystkim tym, którzy w ciągu ostatnich piętnastu lat sięgnęli po choć jeden numer „Logo”!

Okładka jubileuszowego, a zarazem ostatniego numeru magazynu 'Logo'.Okładka jubileuszowego, a zarazem ostatniego numeru magazynu 'Logo'. Fot. Redakcja