Przede wszystkim: nie wierz w stereotypy! Przez całe życie nasłuchaliśmy się ich mnóstwo. Od niektórych mitów, z którymi zetknęliśmy się w ostatnich latach aż włos się jeży na głowie...

Postanowiliśmy zmierzyć się z kilkoma, naszym zdaniem, najbardziej krzywdzącymi stereotypami na temat ulubionego napoju mężczyzn (tak, wiemy, to też stereotyp, ale nie mogliśmy się powstrzymać...)

1. Piwo najlepiej smakuje do meczu, z chipsami Okej, nie twierdzimy, że to połączenie złe, wręcz przeciwnie - czasami nie marzymy o niczym innym, jak tylko pełnym o kuflu i efektownym zwycięstwie ukochanej drużyny. Ale sugestia, że wieczorne spotkania z kumplami to środowisko naturalne dobrego piwa jest co najmniej błędne. By wydobyć wszystkie smaki i aromaty poszczególnych gatunków, musisz połączyć je z odpowiednimi potrawami. I tak: do deserów lepiej będzie jeśli skonsumujesz ciemne piwo, a ale najlepiej czuje się w towarzystwie ostrych dań.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o łączeniu piwa z potrawami koniecznie zajrzyj TUTAJ

2. Piwo jest tylko dla mężczyzn A skąd! To, że panowie lubią spędzać piątkowe wieczory przy piwie (a panie raczej przy winie lub drinkach) wcale nie oznacza, że złocisty napój jest zarezerwowany dla mężczyzn! Nasze piękniejsze połówki nie tylko znajdą rodzaje piwa odpowiednie dla siebie - na bazie tego alkoholu można również przygotować wiele świetnych... koktajli! Modne tu i ówdzie piwo ze Sprite może być początkiem pysznej przygody z mieszaniem trunków! Szczególnie polecamy zmiksowanie piwa z likierem wiśniowym - swego czasu nic innego nie piliśmy!

3. Od piwa rośnie brzuch I tak i nie. Prawdą jest, że piwo - jak każdy alkohol - zawiera sporą ilość kalorii, a do tego wpływa na poziom cukru we krwi. Jednocześnie złocisty napój bardzo pobudza apetyt (dlatego np. warto wypić kufel piwa przed posiłkiem) i to właśnie w podjadaniu, zwłaszcza słonych przekąsek, należałoby szukać przyczyn ewentualnych problemów z nadwagą.

4. Dobre piwo musi być mocne! Zacznijmy od tego, że nic nie bawi nas tak bardzo jak eksponowanie na etykietach informacji w stylu: "mocne piwo!". Stara gwardia uczyła nas, że mocna, to ma być wódka, ale piwo?! Napój z pianką, zwłaszcza smaczny (a takie chcielibyśmy pić już zawsze) to efekt starannej pracy nieprzeciętnych piwowarów, a więc osób znających się na swoim fachu i dokładających wszelkich starań, by konsumpcja piwa stawała się niejako rytuałem, a nie tylko sposobem na rozluźnienie. Oczywiście niektóre gatunki muszą być mocne - taki ich urok. Ale nie wszystkie.

5. Piwo? Tylko z kufla W innym tekście pisaliśmy, że ile gatunków - tyle sposobów serwowania piwa. Jedne lepiej smakują w szklance, inne w kuflu, a jeszcze inne - w specjalnych naczyniach z nóżką (zapobiegającą ogrzewaniu się trunku).